Foto: Siniša Pašalić/RAS Srbija
Izdvajamo

Galijašević: Meta je Evropa, a “izvođači radova” mogu biti iz BiH


Ekspert za borbu protiv terorizma Dževad Galijašević izjavio je da se teroristički napadi dešavaju tamo gdje postoji interes i da u tom kontekstu BiH nije interesantna, te da je meta Evropa, ali da “izvođači radova” mogu biti iz BiH.

– Stvarna prijetnja po BiH je mala, ali prijetnja prema Evropi je velika. U svakom slučaju, podizanje stepena bezbjednosti u BiH je opravdano kako bi pratili kretanje onih koji su u bezbjednosnim evidencijama zavedeni kao prijetnja po osnovu terorizma – rekao je Galijašević Srni, komentarišući posljedice sukoba na Bliskom istoku.

On je podsjetio da je palestinsko pitanje uvijek bilo generator muslimanskog nezadovoljstva, kao i radikalizacije muslimana.

– Sve ovo što se sada dešava – od razbijanja ambasada, protesta, pokazuju da se islamski svijet radikalizuje u otporu Zapadu. Ovo čemu svjedočimo je zapravo duboka konfrontacija Zapada i islama i nju ništa više ne može spriječiti – naglasio je Galijašević.

On je ukazao i na činjenicu da su arapski lideri prilično uplašeni čim su imali hrabrosti da otkažu sastanke sa predstavnicima američke Vlade.

– To znači da je tim političkim kukavicama sada u stvari veći strah od unutraših nemira i od njihovih podanika, nego od Amerike, NJemačke, Engleske – rekao je Galijašević.

On je istakao da iza terorističke organizacije Hamas stoji organizacija Muslimanska braća, što može da stvori problem za BiH.

 – To bratstvo u BiH djeluje jako dugo, ima snažnu organizacionu strukturu i učestvuje u mnogim akcijama usmjeravanja radikala, slanja na razna ratišta u džihad. Mladi muslimani vladaju BiH posljednjih 30 godina i njihov rad treba zabraniti – upozorio je Galijašević.

Komentarišući jučerašnji skup podrške Palestinskoj upravi koji je održan u Sarajevu, u organizaciji Palestinske zajednice u BiH, Galijašević je ukazao da je bilo uočljivo da skupu nisu prisustvovali lokalni političari, ni predstavnici političkih stranaka.

– Nakon skupa oglasila se gradonačelnik Sarajeva Benjamina Karić i govorila o sukobu, a vidljivo je potpuno izbjegavanje da se govori o povodu, a povod je teroristički napad Hamasa, način na koji je počinio brutalne ratne zločine koje Palestincima otežavaju situaciju i ometaju mirovni proces – rekao je Galijašević.

Srna

Besplatnu Android aplikaciju portala SrpskaCafe preuzmite ovdje.


Možda vas zanima

Ponovo zatvoren Ormuski moreuz

K2

Dodik: Na izborima odlučuju građani Srpske

K2

Američki dokumenti potvrdili da Kijev krši konvenciju o biološkom oružju

K2

Dačić: Laž o zvučnom topu bila je uvod u izazivanje građanskog rata

K2

Dm povlači proizvod s tržišta BiH: Može biti opasan za djecu

K2

Tramp: Meloni me molila da se slikam s njom, Italija oštro odgovorila

K2

Predaj komentar

Komentari odražavaju stavove njihovih autora, ne i stavove portala srpskacafe.com. Molimo sve korisnike da se suzdrže od vrijeđanja, psovanja i vulgarnog izražavanja. Zadržavamo pravo da obrišemo komentar bez prethodne najave i objašnjenja.

Ova stranica koristi kolačiće kako bi osigurali bolje korisničko iskustvo. Nastavkom korištenja pretpostavićemo da ste saglasni sa primanjem kolačića. Prihvati Pročitaj više