Tenis

Bravo, majstore: Đoković vratio Sineru, upisao rekord i podigao pehar!

Novak Đoković je još jednu tenisku sezonu završio na trijumfalan način.

Nole je večeras savladao Janika Sinera u Torinu sa 2:0, po setovima 6:3 i 6:3 i tako upisao rekordni, sedmi trijumf na završnim mastersima.

Do sada je rekord dijelio sa Rodžerom Federerom koji je šest puta u karijeri osvajao završne turnire, ali sada je srpski teniser i u tom pogledu najbolji svih vremena, bez ikakve dileme!

Prvi set je bukvalno “proletio” u savršenoj igri Novaka Đokovića kome je jedna brejk-lopta bia dovoljna da stekne prednost koju je zahvaljujući odličnim servisima rutinski zadržao i osvojio set sa 6:3.

Isti rezultat i u drugom setu, ali uz nešto više posla. Siner je pružio nešto jači otpor, nije se predavao, ali je Nole glavni dio posla u ovom setu obavio već u prvom gemu, kada je napravio novi brejk i do kraja meča nije dozvolio Sineru da se vrati u meč.

Ovom pobjedom se Novak ujedno revanširao Sineru za poraz u grupi i stigao do ukupno 98. titule u karijeri.