Evroliga: Zvezda nemoćna u Atini

Košarkaši Crvene zvezde izgubili su u Atini od ekipe Panatinaikosa 82:65 u utakmici 17. kola Evrolige.

Košarkaši Zvezde se nisu naigrali u Atini, doduše, ni domaćin nije odigrao utakmicu kakva se od njih očekivala, ipak pobijedila je ekipa koja je imala više strpljenja.

Panatinaikos je u jako lošoj utakmici uspio da bez previše problema savlada Zvezdu koja se ponovo mučila u organizaciji napada, ali i u branjenju pik end rol igre.

Ekipe su loše otvorile meč. Posle prvih sedam minuta igre, rezultat na semaforu bio je 11:9, da bi tek u naredna tri minuta košarkaši obje ekipe počeli da rješavaju napade.

U drugoj dionici ponovo su ekipe imale problema u rješavanju napada, ali je domaćin na poluvremenu uspio da poveća prednost, pa je na velikom odmoru vodio 38:31.

Treća dionica donela je veliku borbu crveno-bijelih koji su pokušavali da se rezultatski vrate u meč, ali je na svaki njihov koš već u sljedećim napadima Panatinaikos uspješno odgovarao.

Tim Janisa Sferopulosa izgubio je snagu u posljednjih nekoliko minuta, pa je domaćin u posljednju četvrtinu ušao sa 11 poena.

U posljednjoj dionici, crveno-bijeli su brzali, pokušavali trojkama da nadoknade zaostatak, ali su od početka do kraja četvrtine ubacili tek jednu iz deset pokušaja.

Najefikasniji na utakmici bili su Nedović i Bolomboj sa po 15 poena, Mitrović je ubacio 12.

U pobjedničkom timu, Mitoglu je postigao 15, Grant 14, Lesor 13 poena.