Foto: Agencije
EX YU

Hrvatska: Korištenje fentanila u porastu


U Hrvatskoj je evidentiran porast slučajeva korištenja fentanila, takozvane zombi droge – trenutno najopasnije i najjeftinije na tržištu.

Fentanil se koristi kao anestetik u veterinarstvu, ali u posljednje vrijeme, jer je jeftin, izuzetno je raširen u nekim državama SAD.

Fentanil stigao u Srbiju: Narkotik 50 puta jači od heroina

Dovoljno je nekoliko zrnaca da uzrokuju smrtnu posljedicu, jer dođe do paralize pluća, prenose hrvatski mediji.

U 2023. godini evidentirano 16 odsto više prekršaja Zakona o suzbijanju zlopotrebe droga nego godinu prije.

Agencije

Besplatnu Android aplikaciju portala SrpskaCafe preuzmite ovdje.


Možda vas zanima

Vučić: Ustav i zakoni zemlje će na kraju morati da se poštuju

K1

Otac Petrić: Nije Hristos vaskrsao da bismo mi farbali jaja

K1

Vučić sa studentima u Pionirskom parku: Promijenili ste svijest ljudi

K1

RTS podnio krivičnu prijavu: Tuže studente i građane zbog blokada

K1

Janez Janša oslobođen optužbi za korupciju

K1

Vučić bojio vaskršnja jaja: Odnijeću ih studentima u Pionirski park (VIDEO)

K1

Predaj komentar

Komentari odražavaju stavove njihovih autora, ne i stavove portala srpskacafe.com. Molimo sve korisnike da se suzdrže od vrijeđanja, psovanja i vulgarnog izražavanja. Zadržavamo pravo da obrišemo komentar bez prethodne najave i objašnjenja.

Ova stranica koristi kolačiće kako bi osigurali bolje korisničko iskustvo. Nastavkom korištenja pretpostavićemo da ste saglasni sa primanjem kolačića. Prihvati Pročitaj više