ABA liga: Borac namučio Partizan

Košarkaši Partizana savladali su Borac u Čačku sa 84:77 u meču 22. kola ABA lige.

Domaćini u hali Borca kraj Morave su pružili ozbiljan otpor Partizanu.

Košarkaši Borca nisu “polagali oružje”, već su bili konstantna prijetnja crno-bijelima. Činilo se pri prednosti 15:5 za Patrizan da će gosti odmah steći visoku prednost i održavati je do kraja. Međutim, tim Borca je odlično odgovorio i tokom sredine prvog poluvremena bio u blagoj prednosti. Tek serijom od 10 poena Partizan okončava prvih 20 minuta sa osjetnijom prednošću 49:41.

Po povratku sa velike pauze, Čačani uspijevaju da smanje zaostatak i ponovo zadaju probleme gostima.

Od vođstva 73:69 za Borac na tri minuta Partizan preuzima vođstvo serijom od 11 poena, uključujući trojke dvije Smailagića i jedne Ledeja.

Zek Ledej sa 18 poena je bio najefikasniji igrač na obje strane. Aleksa Avramović je ubacio 16, Uriš Trifunović 14, a Danilo Anđušić 12 poena. Danilo Tasić se najviše istakao kod domaćina sa 17 poena, šest skokova i šest asistencija. Dvocifreni je još bio Uroš Čarapić sa 14 poena.

Sljedeći rival Partizana u regionalnom takmičenju je FMP, dok Borac gostuje kod Budućnosti u “Morači”.

Crno-bijeli su došli do 16. pobjede i sigurni su na trećoj poziciji na tabeli. Borac je doživio peti poraz u nizu i nalaze se na 11. mjestu sa 9-13.