Narodni poslanik PDP Nebojša Drinić oglasio se na društvenoj mreži Instagram povodom nemilog događaja u banjalučkom naselju Borik, kada je pretučen učenik devetog razreda OŠ „Vuk Stefanović Karadžić“.
– Ponovo osnovac pretučen ispred škole u Banjaluci! Šokantan naslov u našim medijima, godinu nakon masovnog ubistva u „Ribnikaru“. Kolektivna sramota, godinu nakon kolektivnog traumatskog iskustva. Šta rade naše institucije? Rade li uopšte? Bori li se iko protiv učestalog nasilja među djecom? Ako bori, zašto mu svakodnavno svjedočimo? Ako ne bori, zašto ne bori? Za koga branimo i kome ostavljamo Republiku Srpsku? Vrijeme u Narodnoj skupštini Republike Srpske u narednim danima posvetiću ovim pitanjima – kazao je Drinić.
SrpskaCafe
Besplatnu Android aplikaciju portala SrpskaCafe preuzmite ovdje.
1 komentar
Ajde ne lupaj gluposti,oduvjek je bilo tuča i nasilja među djecom,ali prije se to nije koristilo u dnevnopolitičke svrhe kao danas.A,realno rečeno u naše vrijeme je MILICIJA imala malo više mogućnosti da se suzbiju ovakvi problemi,danas nekakvim zapadnim sra…ma od zakona ste svezali ruke policiji.Roditelji takođe ne odgajaju svoju djecu kako bi trebalo,jer ih je dosta i samo bahato i neodgojeno,problem vršnjačkog nasilja treba početi rješavati iz samog korjena,a to je porodica.Imamo dosta roditelja koji ne znaju ni gdje su im djeca ni šta rade,ali su spremni ekspresno kritikovati Vlast kad se ovakve stvari dese.