Foto: Grad Banja Luka
Banjaluka

Stanivuković: Trajno mijenjamo izgled našeg grada, Banja Luka će biti ljepša nego ikada


Gradonačelnik Draško Stanivuković sa saradnicima obišao je radove na izgradnji pet parkova, zahvaljujući kojima će naš grad dobiti jedan potpuno novi izgled i pečat.

Stanivuković je naglasio da u našem gradu niko decenijama nije gradio parkove, te je to jedna nova praksa koju je uvela ova gradska administracija, a koja će našu krajišku ljepoticu učiniti još ljepšom nego prije.

– Prvo smo obišli radove na onom najvećem parku – kod tržnog centra „Delta planta“, koji se prostire na čak 180 hiljada metara kvadratnih površine, što je zaista impozantno. To će biti park sa vještačkim jezerom, koje će biti najveće u ovoj državi, te će imati i sve potrebne prateće sadržaje – od dječijih igrališta, teretana na otvorenom, prostora za rekreaciju, trčanje, uživanje, velike kocerte i jednostavno biće to jedna prelijepa zelena oaza, ne samo u gradu na Vrbasu nego u cijeloj Republici Srpskoj, ali i šire – kazao je gradonačelnik Stanivuković – koji je poručio i to kako bi radovi na izgradnji trebali da budu okončani kroz dva mjeseca.

Foto: Grad Banja Luka

Poručio je i to kako je izuzetno ponosan na ovaj projekat, za koji kaže kako je važan ali i izazovan.

Sponzorisano

– Više od pola vijeka nije postojala praksa da se u Banjoj Luci, ali i šire, grade parkovi. Mi tu praksu mjenjamo i smatram da činmo pravu stvar – rekao je on.

Nakon obilaska radova na izgradnji parka kod „Delta planeta“, gradonačelnik je obišao i park koji se gradi u neposrednoj blizini tvrđave Kastel, a koji će biti posvećen Tvrtku I Kotromaniću.

– U najvećoj kružnoj raskrsnici niče prelijepi park sa spomenikom posvećenom Tvrtku I Kotromaniću koji će krasiti predivne fontane i bogato zelenilo. Već sredinom jula naši građani i turisti moći će uživati u ovom prelijepom kutku za odmor i uživanje – istakao je Stanivuković.

Poručio je i to kako će naš grad uskoro da bude bogatiji za još dva parka – Knjige i Oslobođenja.

– U narednim sedmicama završićemo i izgradnju Parka „Knjige“ koji će uz “Kuću Milanovića” – prvi kulturni centar izgrađen od vremena bana Tise Milosavljevića, ovom dijelu našeg grada dati jedne potpuno nove obrise. Park „Oslobođenja“ posvećen Banjalučkom veleizdajničkom procesu biće izgrađen umjesto nebodera od 14 spratova. Pored spomenika u obliku svijeće imaće i amfiteatar kao i kino na otvorenom – dodao je gradonačelnik.

Podsjetio je Stanivuković i da će na tzv. „Kupusištu“ biti izgrađen „Ćirilični park“, a ne zgrade, kako su pojedinci ranije naglašavali.

Foto: Grad Banja Luka

– Završili smo izradu preko 20 slova koji će „Ćiriličnom parku“, kod tzv. “Kupusišta”, dati novi sjaj – zaključio je gradonačelnik Draško Stanivuković.

Gradonačelnik Draško Stanivuković dodao je i to kako svaki park priča svoju priču, a u razvoju Banje Luke otvoriće jedno novo poglavlje.

SrpskaCafe

Besplatnu Android aplikaciju portala SrpskaCafe preuzmite ovdje.


Možda vas zanima

Gligorić: Moj lapsus nije izveo nezadovoljne građane na proteste u Banjaluci

DB

Apel ljekara na vakcinaciju protiv HPV-a: Imamo vakcinu koja sprječava rak

DB

Cvijanovićeva: Ambasada SAD nije odgovorila ni na jedno Vučićevo pitanje

DB

Zbog obilježavanja Spasovdana izmjena u režimu odvijanja saobraćaja u Banjaluci

SB

Dionica auto-puta do Bijeljine biće završena do kraja iduće godine

M B

Obavještenje o prijavi štete nastale u nevremenu 03. juna

M B

Predaj komentar

Komentari odražavaju stavove njihovih autora, ne i stavove portala srpskacafe.com. Molimo sve korisnike da se suzdrže od vrijeđanja, psovanja i vulgarnog izražavanja. Zadržavamo pravo da obrišemo komentar bez prethodne najave i objašnjenja.

Ova stranica koristi kolačiće kako bi osigurali bolje korisničko iskustvo. Nastavkom korištenja pretpostavićemo da ste saglasni sa primanjem kolačića. Prihvati Pročitaj više