EP: Njemačka osigurala osminu finala

Fudbalska reprezentacija Njemačke slavila je sa 2:0 protiv Mađarske u drugom kolu grupe A na Evropskom prvenstvu.

Nijemci su mnogo bolje ušli u ovaj meč, bili su agersivni i kao osice napadali fudbalere Mađarske. To im se i isplatilo u 22. minutu kada je odbrana “gostujuće” ekipe pogriješila, Gudogan je uzeo loptu i dodao do samog Musijale kojem nije bilo teško da postigne svoj drugi gol na ovom prvenstvu.

U nastavku prvog perioda napadali su i jedni i drugi, nekoliko dobrih šansi ali bez realiacije.

Drugo poluvrijeme je opet pripalo Nijemcima. Mađarska je u prvih 15-ak minuta pokušavala da ugrozi Nojera, međutim nije im polazilo za rukom.

67. minut je bio minut kada je ovaj meč pratkično i riješen, pošto je Gudogan nakon asistencije postigao i pogodak i tako duplirao prednost “pancera”.

Nakon dva odigrana kola u grupnoj fazi, Nemci imaju 6 bodova, dok je Mađarska na 0. U ovoj grupi se još nalaze Škotska i Švajcarska, a oni će odmjeriti snage u 21 čas.