EP: Ukrajina od 0:1 do pobjede u Diseldorfu!

Ukrajina je nakon velikog preokreta savladala Slovačku s 2:1 i tako ostala u igri za plasman u osminu finala Evropskog prvenstva.

Sada obje ekipe imaju po tri boda na kontu nakon dva odigrana meča.

Grupa E će izgleda biti veoma neizvjesna jer i Rumunija ima tri boda, a Belgija nula. Oni tek treba da igraju međusobni meč.

Jedini pogodak u prvom poluvremenu vidjeli smo u 18. minutu kada je stijelac bio Ivan Šranc! To je bio gol kojim je Slovačka povela.

Vidjeli smo dobar meč u Dizldorfu, ali treba istaći da je Slovačka bila bolja u prvom poluvremenu, a Ukrajina u drugom. Prvo je Mikola Šaparenko u 54. minutu Ukrajini donio izjednačenje, a pobjedu je ovjerio Roman Jaremčuk u 80. minutu.