EP: Francuska preživjela Belgiju za četvrtfinale (VIDEO)

Francuska je peti učesnik četvrtfinala Evropskog prvenstva, pošto je pobijedila Belgiju u Diseldorfu sa 1:0 i tako se pridružila Njemačkoj, Švajcarskoj, Engleskoj i Španiji.

Mnogo više se očekivalo od derbija osmine finala. Nisu odigrali kvalitetan meč, posebno je mršavo bilo prvo poluvrijeme.

Imale su obje selekcije nekoliko opasnih napada, a najbolju priliku propustio je Markus Tiram koji je u 34. minutu glavom iz dobre pozicije šutirao pored gola.

Drugi dio meča počeo je sa nekoliko dobrih pokušaja Francuza. Ipak, udarci Aurelijena Čuamenija, Tirama i Kilijana Mbapea nisu završili tamo gdje su oni željeli.

Izabranici Domenika Tedeska bukvalno ništa nisu pokazali. U drugom poluvremenu najozibiljniju priliku imali su Romelu Lukaku i Kevin de Brujne, ali njihove udarce je zaustavio Majk Manjan.

Ipak, možda i ne treba da čudi da su “trikolori” i “crveni đavoli” odigrali jedan ovakav meč, ako se zna da je na njihova tri meča u grupnoj fazi viđeno ukupno tri gola.

Kada se činilo da će ovo biti drugi susret na EURO 2024 koji će otići u produžetke (prvi bio duel Engleske i Slovačke) pojavio se Randal Kolo Muani i odlučio da prije dodatnih 30 minuta odvede “trikolore” u četvrtfinale.

Igrao se 85. minut kada je primio loptu od Kante, šutirao je iz okreta i lopta je na putu ka golu zakačila Jana Fertongena, promijenila je pravac i završila u mreži.

Belgijanci su tek tada odlučili da krenu ofanzivnije ka golu rivala. Imali su nekoliko opasnih napada, ali to je bilo sve.