Foto: Shutterstock
EX YU

Na udaru hakera dvije hrvatske kompanije


Platforma HackManac, koja na svom X profilu prati sajber napade širom svijeta, objavila je večeras da su hrvatske kompanije “Badel 1862” i “Labud” na udaru hakera.

Napisali su da su ove kompanije navedene kao žrtve Blackout ranscomeware grupe.

– Uzorak koji su dali hakeri prikazuje lične podatke partnera (brojeve telefona, mejl adrese, fizičke adrese) i finansijske podatke – napisali su u svojoj objavi iz HackManac-a, koji je ranije objavio detalje sajber napada na KBC Zagreb.

RTL

Besplatnu Android aplikaciju portala SrpskaCafe preuzmite ovdje.


Možda vas zanima

Macut: Memorijalni centar u Gradini biće simbol stradanja srpskog naroda

K2

Crna Gora proslavlja Dan nezavisnosti

K2

Svečani doček: Bogorodičin pojas stigao u Srbiju

K1

Hrvatska: Otvaranje novog prelaza u naredna dva sata

K1

Vučević najavio strože kazne za policajce povezane sa kriminalom

K2

Nakon tragedije: Kosor pozvala maturante da otkažu proslave zbog ubistva Luke Milovca

K2

Predaj komentar

Komentari odražavaju stavove njihovih autora, ne i stavove portala srpskacafe.com. Molimo sve korisnike da se suzdrže od vrijeđanja, psovanja i vulgarnog izražavanja. Zadržavamo pravo da obrišemo komentar bez prethodne najave i objašnjenja.

Ova stranica koristi kolačiće kako bi osigurali bolje korisničko iskustvo. Nastavkom korištenja pretpostavićemo da ste saglasni sa primanjem kolačića. Prihvati Pročitaj više