Foto: Ustupljena fotografija
Izdvajamo

Grbić: Draškove laži biće njegova politička grobnica


Bivši direktor Gradskog groblja, Željko Grbić, oštro je reagovao na najave gradonačelnika Draška Stanivukovića o objavljivanju izvještaja tzv. tima za reviziju, ističući da Stanivuković ponovno pokušava manipulisati javnošću koristeći se emocijama građana, čak i kroz teme koje su toliko osjetljive poput groblja i preminulih.

– Stanivuković se poigrava sa osjećanjima ljudi, pokušavajući iskoristiti groblja kao političko oružje – rekao je Grbić. Takođe je naveo da zaposleni u Gradskom groblju govore kako Stanivuković sada zahtijeva da se jedna trećina grobnih mjesta prepusti njegovom saradniku Nebojši Driniću, poznatom po nadimku Drina Trećina.

Željko Grbić je još 27. jula na svojoj Facebook stranici objavio izvještaj komisije od 29. marta, upozoravajući na moguće manipulacije novom verzijom izvještaja koju Stanivuković planira da objavi. “Ako su izvještaji koje najavljuje tačni, postavljam pitanje: da li su knjigovodstveno proknjiženi? Da li su ušli u izradu šestomjesečnog izvještaja prema nadzornom odboru i skupštini akcionara? Ako jesu, da li su platili poreze na tu ‘njihovu’ razliku?” pita se Grbić.

Grbić je podsjetio da je, dolaskom na funkciju gradonačelnika, Stanivuković imenovao svog predstavnika kapitala Grada u Gradskom groblju, te postavio Nadzorni odbor i sve izvršne direktore iz redova PDP-a, čime je, prema riječima Grbića, Stanivuković stvorio većinsku upravljačku strukturu Groblja u Banjaluci.

Sponzorisano

Stanivuković nije samo obmanjivač – on je politički šoumen koji koristi svaki resurs grada, čak i ono najosetljivije, kao što su groblja, za svoje prizemne političke igrarije. Njegov mandat je zatrovan manipulacijama, lažima, i pogaženim obećanjima. Narod Banjaluke više nije naivan; shvatili su da iza njegovih praznih reči stoji samo lični interes, neodgovornost i politička pohlepa. Ali, neka bude jasno: koliko god se trudio da obmane, narod ga je već pročitao, i taj scenario više neće prolaziti. Stanivuković će uskoro shvatiti da se s grobovima i dostojanstvom naših sugrađana ne sme igrati – jer će to biti njegova politička grobnica.

SrpskaCafe

Besplatnu Android aplikaciju portala SrpskaCafe preuzmite ovdje.


Možda vas zanima

Vještačka inteligencija u medicini: Pomoćnik koji ne smije postati gospodar

K1

James Keenan: Muzički genije koji je pobijedio sistem

K1

Vipotnik: Odgovornost snose oni koji su sječu naredili, a ne radnici!

K1

Tramp nakon otvaranja Ormuskog moreuza: Sjajan dan za svijet

K1

Cvijanović: Konaković je prevarant koji krši Ustav BiH

K1

Vlada odobrila 10,6 miliona KM za lokalne zajednice

K1

Predaj komentar

Komentari odražavaju stavove njihovih autora, ne i stavove portala srpskacafe.com. Molimo sve korisnike da se suzdrže od vrijeđanja, psovanja i vulgarnog izražavanja. Zadržavamo pravo da obrišemo komentar bez prethodne najave i objašnjenja.

Ova stranica koristi kolačiće kako bi osigurali bolje korisničko iskustvo. Nastavkom korištenja pretpostavićemo da ste saglasni sa primanjem kolačića. Prihvati Pročitaj više