Foto: Agencije
Politika

Savjet ministara traži razrješenje Zorana Galića


Savjet ministara Bosne i Hercegovine je na današnjoj sjednici zatražilo da mu se dostavi prijedlog za razrješenje Zorana Galića sa dužnosti zamjenika direktora SIPA-e.

Kako su saopštili iz Savjeta ministara, dostavljanje prijedloga je zatraženo od Ministarstva bezbjednosti u saradnji s Ministarstvom pravde i Kancelarijom za zakonodavstvo, i to najkasnije do sljedeće sjednice Savjeta ministara.

Podsjećamo, Galić je od 9. jula ove godine u bjekstvu u Hrvatskoj, a u SIPA-i se vodi kao da je na bolovanju.

Tužilaštvo Bosne i Hercegovine je 8. avgusta za njim raspisalo međunarodnu potjernicu jer se sumnjiči za organizovani kriminal, zloupotrebu položaja, primanje dara i krijumčarenje akcizne robe, u šta spadaju duvan, alkohol i gorivo.

Tužilaštvo tereti Galića da je zloupotrijebio položaj kao direktor Granične policije Bosne i Hercegovine, a na toj dužnosti je bio od 2014. do 2023. godine.

Klix.ba

Besplatnu Android aplikaciju portala SrpskaCafe preuzmite ovdje.


Možda vas zanima

Amidžić: Vraćen nacrt budžeta, razgovori se nastavljaju

K1

Predsjedništvo zakočilo budžet: Dug RS prema Slovencima diže tenzije u BiH

K1

Kovačević: Opozicija mora da se odluči – Srpska ili Komšić i Bećirović!

K1

Veto Cvijanovićeve sutra pred poslanicima – sve zavisi od NSRS

K1

Trninić: Nadam se da će opozicija shvatiti šta je nacionalni interes

K2

Vuković: Dodik stvara atmosferu linča

K2

Predaj komentar

Komentari odražavaju stavove njihovih autora, ne i stavove portala srpskacafe.com. Molimo sve korisnike da se suzdrže od vrijeđanja, psovanja i vulgarnog izražavanja. Zadržavamo pravo da obrišemo komentar bez prethodne najave i objašnjenja.

Ova stranica koristi kolačiće kako bi osigurali bolje korisničko iskustvo. Nastavkom korištenja pretpostavićemo da ste saglasni sa primanjem kolačića. Prihvati Pročitaj više