Član Predsjedništva PDP-a Bojan Kresojević rekao je da će ova stranka podržati donošenje izmjena i dopuna Zakona o porezu na dodatu vrijednost /PDV/, kojim se omogućava povrat poreza na kupovinu prve nekretnine.
Kresojević, koji je i predsjednik Ekonomskog savjeta PDP, je rekao da će uložiti amandman na ovaj zakon koji predviđa povrat PDV-a kod izgradnje sopstvene kuće.
Predstavnički dom Parlamentarne skupštine BiH jednoglasno je 22. oktobra usvojio u prvom čitanju Prijedlog zakona o dopunama Zakona o PDV-u, kojim se predviđa povrat PDV-a državljanima BiH sa mjestom prebivališta u BiH za kupovinu prvog stana, odnosno objekta za stanovanje.
Govoreći o konstituisanju novog saziva Skupštine grada Banjaluka, Kresojević je rekao da će gradonačelnik Draško Stanivuković od srijede održati pojedinačno sastanke sa predstavnicima političkih partija koje su prihvatile takvu vrstu razgovora.
– Teško je reći kakav će biti epilog ovih sastanaka, ali je vrlo teško očekivati da ćemo u ovoj fazi imati jasne pokazatelje ko će činiti skupštinsku većinu – istakao je Kresojević.
Prema njegovim riječima, u narednih nekoliko mjeseci biće veoma neizvjesno kako će se stvari odvijati, ali je sigurno da će gradonačelnik nastaviti da predlaže najbolje projekte.
SRNA
Besplatnu Android aplikaciju portala SrpskaCafe preuzmite ovdje.

