Foto: REUTERS/Bernadett Szabo
Izdvajamo

Orban: Izgubili smo oko 19 milijardi evra zbog sankcija Rusiji


Sankcije koje je EU uvela Rusiji nanose štetu Evropi, a Mađarska je zbog njih izgubila oko 19 milijardi evra, izjavio je mađarski premijer Viktor Orban.

On je za radio-stanicu “Kosut” rekao da lideri EU treba da razmisle o tome da li da nastave sa sprovođenjem politike uvođenja sankcija.

Orban je podsjetio da EU do petka, 31. januara, mora da odluči da li će produžiti sankcije Rusiji za još šest mjeseci, prenio je TASS.

– Ako pogledamo cifre u posljednje tri godine, vidjećemo da je Mađarska zbog sankcija izgubila oko 19 milijardi evra. Sada je na stolu pitanje proširenja sankcija, ali sam ja povukao ručnu i rekao drugim evropskim liderima da to ne može više da se nastavlja –  istakao je Orban.

On je izrazio uvjerenje da EU treba pažljivo da razmisli da li će se držati politike sankcija koja nije ostvarila svoj cilj i samo je nanijela štetu članicama EU.

SRNA

Besplatnu Android aplikaciju portala SrpskaCafe preuzmite ovdje.


Možda vas zanima

Vlada zadužila MUP: Napraviti zakon i zamijeniti Graničnu policiju u Srpskoj

K1

Osumnjičenima za tragediju u Kočanima do 20 godina robije?

K1

Prekinuta sjednica Predstavničkog doma BiH: SNSD protiv rezolucije SDA

K1

Peskov: Putin i Tramp spremaju telefonski razgovor o Ukrajini!

K1

Studenti ostaju u blokadi: Šta slijedi?

K1

Kočani: Građani na protestu zbog tragedije (VIDEO)

K1

Predaj komentar

Komentari odražavaju stavove njihovih autora, ne i stavove portala srpskacafe.com. Molimo sve korisnike da se suzdrže od vrijeđanja, psovanja i vulgarnog izražavanja. Zadržavamo pravo da obrišemo komentar bez prethodne najave i objašnjenja.

Ova stranica koristi kolačiće kako bi osigurali bolje korisničko iskustvo. Nastavkom korištenja pretpostavićemo da ste saglasni sa primanjem kolačića. Prihvati Pročitaj više