Foto: SRNA
Društvo

Srpsku prošle godine posjetilo blizu pola miliona turista


Republiku Srpsku je tokom 11 mjeseci 2024. godine posjetio 457.561 turista, a ostvareno je više od 1.095.732 noćenja, rečeno je Srni u Turističkoj organizaciji Republike Srpske (TORS).

Saradnik TORS za odnose sa javnošću Sanela Šimun rekla je Srni da je za isti period 2023. godine zabilježeno 1.043.062 noćenja i 447.969 dolazaka.

– Tokom 11 mjeseci 2024. godine u Republici Srpskoj, na račun javnih prihoda po osnovu boravišne takse, uplaćeno je 2.022.590 KM, što je u odnosu na isti period prethodne godine više za šest odsto – navela je Šimunova.

Ona je dodala da je prema Zakonu o boravišnoj taksi Turističkoj organizaciji Republike Srpske doznačeno 20 odsto od ukupnog iznosa.

– Prema planu i programu rada TORS-a za 2025. godinu, trudićemo se da predstavimo našu zemlju i unaprijedimo turističku ponudu Srpske, kako bismo ostvarili što veći broj turističkih kretanja i trebalo bi da bude više od 1.500.000 noćenja – zaključila je Šimunova.

Srna

Besplatnu Android aplikaciju portala SrpskaCafe preuzmite ovdje.


Možda vas zanima

Drinić: Mljekari u Srpskoj u nepovoljnijem položaju u odnosu na region

K2

Vučić: Istorijska šansa da postanemo deo tržišta EU

K2

Nadvožnjaci kod starog mosta u Gradišci na granici nosivosti

K2

Srpska relaksirala odnose sa Amerikom, može li se to dogoditi i sa EU?

K2

Ima li naznaka: Kada će pojeftiniti gorivo u Srpskoj?

K2

Veliki troškovi, skuplja zimnica

K2

Predaj komentar

Komentari odražavaju stavove njihovih autora, ne i stavove portala srpskacafe.com. Molimo sve korisnike da se suzdrže od vrijeđanja, psovanja i vulgarnog izražavanja. Zadržavamo pravo da obrišemo komentar bez prethodne najave i objašnjenja.

Ova stranica koristi kolačiće kako bi osigurali bolje korisničko iskustvo. Nastavkom korištenja pretpostavićemo da ste saglasni sa primanjem kolačića. Prihvati Pročitaj više