Foto: RTRS
Politika

Dodik: OHR je zločinačka organizacija, a NATO napadački savez


Predsjednik Republike Srpske Milorad Dodik ocijenio je da je podrška OHR-u, pa makar ona bila i od generalnog sekretara NATO-a Marka Rutea, u najmanju ruku kratkovidost, jer je riječ o zločinačkoj organizaciji.

– OHR je finansiran od USAID-a, koga je nova vlast u Americi označila kao kriminalnu organizaciju. Po logici stvari i to je zločinačka organizacija. Vjerujem da će agilnošću nove američke organizacije doći na red i ta vrsta troškova i podrške jednoj takvoj organizaciji – rekao je Dodik novinarima u Banjaluci.

Dodik je naveo da Rute, s obzirom na svoju poziciju, zavređuje da ozbiljno bude primjećen, ali da ne mora da znači da je u pravu.

On je naglasio da su to što je govorio o OHR-u recidivi “duboke države” i mora da bude svjestan da se to urušava, prije svega u Americi.

– Ako je Donald Tramp rekao da je Bajdenova administracija najgora u istoriji Amerike i da je napravila ogromnu štetu, onda možete zamisliti kakav su nered i nepravdu ovdje napravili Bajdenovi ljudi – rekao je Dodik.

On je izrazio uvjerenje da to čišćenje smeća koje je ostavila Bajdenova administracija neće biti zaustavljeno samo na pitanju Amerike, već da će se proširiti svuda gdje su oni nešto mogli da urade.

Dodik je istakao da nova američka administracija “nije nešto zagrijana za NATO” i da to nije više onako entuzijastično kao što je bilo ranije.

– Primjećujemo da nisu zagrijani mnogo ni za EU i da nema kontakata briselske i američke administracije, ali ima sa predstavnicima država članica. Vidljivo je i da briselska administracija pokušava da pravi blok protiv Trampa – naveo je Dodik.

On je naglasio i da NATO ne bi trebalo da daje političke ocjene i da to ne bi trebalo da bude dio onoga što oni jesu, odbrambeni savez kako to sami definišu.

– Međutim, ispalo je da su napadački savez, jer su dva puta bombardovali Srbe i to sa osiromašenim uranijumom. Mi nemamo razloga da blagonaklono gledamo na taj savez, ma koliko bili moćni i jaki – rekao je Dodik.

On je podsjetio da su Srbiju i Srpsku pokušali da razvlaste tom moći NATO-a, što se vidjelo prije deset godina, odnosno prije dolaska Aleksandra Vučića na vlast, kada je Vojska Srbije bila u bijednom stanju, a danas je jedna od najrespektabilnijih vojnih struktura na Balkanu, sa izrazitom odbrambenom politikom.

Srna

Besplatnu Android aplikaciju portala SrpskaCafe preuzmite ovdje.


Možda vas zanima

Usvojene izmjene Zakona na osnovu kojih će osobe sa američke “crne liste” moći primati platu

K1

Košarac: Vukanović je izbor FBiH, opozicija kapitulirala pred “Trojkom”

K1

Hasanović: Ćulum me nije ovlastio da rukovodim SIPA

K1

Javna kuhinja za bebe u BiH je poraz društva

K1

Razgovor Putina i Trampa: Svijet je postao mnogo sigurnije mjesto

K1

Cvijanović: Konaković privatizovao MIP, Šmit dotukao BiH

K1

Predaj komentar

Komentari odražavaju stavove njihovih autora, ne i stavove portala srpskacafe.com. Molimo sve korisnike da se suzdrže od vrijeđanja, psovanja i vulgarnog izražavanja. Zadržavamo pravo da obrišemo komentar bez prethodne najave i objašnjenja.

Ova stranica koristi kolačiće kako bi osigurali bolje korisničko iskustvo. Nastavkom korištenja pretpostavićemo da ste saglasni sa primanjem kolačića. Prihvati Pročitaj više