“U Srbiji protesti ne prestaju – zbog toga je predsjednik Aleksandar Vučić organizovao veliki događaj. Pred oko 55.000 ljudi slavio je svoju vladu i svoju ličnost”, objavio je njemački informativni televizijski servis Tagešau.
„Centar Beograda ovog vikenda liči na narodni vašar. Ulica u dužini oko jednog kilometra je zatvorena. Lijevo i desno od puta stoje štandovi pod bijelim šatorima. Postavljene su tri bine. Trenutno još svira muzika, a uveče treba da se pojavi predjsednik Srbije Aleksandar Vučić“, prenijela je njemačka televizija atmosferu iz Beograda u subotu.
Televizija podsjeća da je predsjednik Srbije tri godine najavljivao veliki pokret, za koji kaže da se sada formira usred najveće krize koju je Vučić doživio od kada je na vlasti.
„Danima je promovisao skup u medijima i na svojim kanalima na društvenim mrežama“, navodi njemački medji i dodaje da se jedna vijerna pristalica odazvala pozivu.
„Na prostoru događaja vise plakati sa velikim natpisom: ‘Ne damo Srbiju’. Šta to tačno znači, pristalica Vučića ne može da objasni. Sam predsjednik to je formulisao u patetičnom televizijskom govoru na provladinom kanalu TV Pink ovako: ‘Srbin ne daje svoju državu nikome – i nikada neće dozvoliti da bude uništena. Hvala vam najlepše. Hvala na svoj vašoj ljubavi i podršci'“, objavio je Tagešau.
Televizija podsjeća da je Vučić onima koji mjesecima demonstriraju prebacivao da su pod uticajem stranih sila iz inostranstva, bez da je bio konkretan.
„U intervjuu za Pink TV preti im indirektno osvetom, a prilično direktno krivičnim gonjenjem: ‘Bićete pozvani na odgovornost'“, navodi nemački servis.„Uprkos svom odbijanju studenata, Vučićev narodni vašar ovog vikenda čudno podseća na studentske demonstracije. Pored puta stoje traktori koji treba da pokažu široku podršku seoskog stanovništva. Žene u narodnim nošnjama dijele hranu. I tokom studentskih protesta traktori su se često pojavljivali. Studente, koji na putu do protesta često prelaze pola zemlje pješke ili biciklom, stanovništvo je redovno snabdijevalo hranom“, uočio je neobičnu sličnost njemački televizijski servis.
N1
Besplatnu Android aplikaciju portala SrpskaCafe preuzmite ovdje.