Foto: Vatican Media
Globus

Papa: Slijedite put Boga koji ne lomi i ne ubija, nego njeguje i liječi


Vatikan je danas objavio poruke koje je pripremio papa Franja povodom Velikog petka i u kojima je pozvao vjernike da se oslobode vlastitih interesa i planova, i da slijede put Boga koji “ne lomi i ne ubija, već njeguje, liječi i štiti”.

Prema njegovim riječima, taj put je sasvim različit od današnjih “kalkulacija, hladne logike i neumoljivih interesa”, prenosi Vatikan njuz.

– Ono što nas istinski opterećuje su sebičnosti i indiferentnost – poručio je poglavar rimokatoličke crkve.

Papa, koji se oporavlja od bolesti, ove godine neće učestvovati u misama povodom Uskrsa, saopštila je pres služba Svete Stolice.

Sponzorisano

Ove godine uskršnje službe u Vatikanu će predvoditi nekoliko kardinala.

Papa Franja se oporavlja nakon što je u rimskoj bolnici Đemeli proveo period od 14. februara do 23. marta, gdje se liječio od teške upale pluća.

Agencije

Besplatnu Android aplikaciju portala SrpskaCafe preuzmite ovdje.


Možda vas zanima

Netanijahu pristao na primirje sa Hezbolahom

K2

Njemačka planira da rasporedi vojsku na Bliski istok?

K2

Fico: Rusi su na koljenima samo kad vežu pertle

K2

Kraj političke ere u Mađarskoj: Orban poručio šta mora da se mijenja

K2

Počelo primirje između Izraela i Libana, Tramp najavljuje pobjedu: “Uskoro”

K2

Hegset uporedio novinare sa protivnicima Isusa Hrista

K2

Predaj komentar

Komentari odražavaju stavove njihovih autora, ne i stavove portala srpskacafe.com. Molimo sve korisnike da se suzdrže od vrijeđanja, psovanja i vulgarnog izražavanja. Zadržavamo pravo da obrišemo komentar bez prethodne najave i objašnjenja.

Ova stranica koristi kolačiće kako bi osigurali bolje korisničko iskustvo. Nastavkom korištenja pretpostavićemo da ste saglasni sa primanjem kolačića. Prihvati Pročitaj više