Foto: LaPresse / ddp USA / Profimedia
Fudbal

Konte i Inzagi suspendovani: Napoli i Inter bez trenera pred bitku za titulu!


Napoli i Inter biće bez trenera u posljednjem kolu koje odlučuje o šampionu Italije, Antonio Konte i Simone Inzagi su suspendovani.

Napoli i Inter u posljednjem kolu riješiće pitanje šampiona Italije. Moraće to i jedni i drugi da učine bez trenera u Seriji A. Da, dobro ste pročitali, na klupama dva tima neće se naći šefovi stručnih štabova – Antonio Konte i Simone Inzagi. Zašto? Jer su obojica suspendovani.

U pretposljednjem kolu je Inter remizirao sa Lacijom u Milanu (2:2), a Napoli je u gostima takođe uzeo samo bod protiv Parme (0:0). I jedan i drugi meč su bili puni tenzija koje nisu uspjeli da iskontrolišu ni treneri i sada će zbog toga skupo da plate ceh. Neće moći da budu uz svoje timove na klupi.

Inzagi je dobio crveni karton u 88. minutu, dok je Konte isključen u nadoknadi meča. Pored jedne utakmice suspenzije, moraće obojica da plate i po 5.000 evra zbog isključenja i neprimjerenog ponašanja prema sudijama.

Sponzorisano

Zanimljivo je i da njih dvojica nisu jedini, pod suspenzijama zbog crvenog kartona biće i još nekoliko trenera. Kristijan Kivu (Parma), Marko Baroni (Lacio), Serđo Konsisao (Milan), Serđo Makron (Udineze). Skoro trećina lige neće na klupi imati svoje glavne trenere.

Ko će osvojiti titulu?

Napoli ili Inter, to je jedina dilema, ko će od ta dva tima da podigne pehar u petak. Mečevi oba tima zakazani su za isto vrijeme, od 20.45 u petak 23. maja. I poslije 90 minuta biće poznato ko će da se raduje, a ko će da tuguje.

Inter gostuje Komu, dok Napoli dočekuje Kaljari. Na papiru je sastav iz Napulja bliži, jer ima bod prednosti (79 naspram 78) i apsolutni je favorit protiv Kaljarija koji u ovom meču nema nikakav rezultatski značaj. Inter je taj koji će imati za čim da žali ako ne osvoji trofej pošto je Marko Arnautović protiv Lacija promašio zicer, a VAR mu je poništio i gol.

Mondo

Besplatnu Android aplikaciju portala SrpskaCafe preuzmite ovdje.


Možda vas zanima

Infantino: Iran sigurno dolazi na Svjetsko prvenstvo

K2

Poginuo Aleksander Maninger, bivši golman Arsenala i Juventusa

K1

Barbarez o “Zmajevima”: Na SP ćete gledati reprezentaciju pobjedničkog mentaliteta

K2

FIFA sprema “plan B”: Italija umjesto Irana na SP?

K1

Zeljković o Srbima u reprezentaciji BiH: Glupo je pričati o takvim temama

K2

Skandal u Španiji: FIFA pokrenula postupak zbog islamofobije

K1

Predaj komentar

Komentari odražavaju stavove njihovih autora, ne i stavove portala srpskacafe.com. Molimo sve korisnike da se suzdrže od vrijeđanja, psovanja i vulgarnog izražavanja. Zadržavamo pravo da obrišemo komentar bez prethodne najave i objašnjenja.

Ova stranica koristi kolačiće kako bi osigurali bolje korisničko iskustvo. Nastavkom korištenja pretpostavićemo da ste saglasni sa primanjem kolačića. Prihvati Pročitaj više