Foto: Fena
Politika

Helez: Košarac luta i traži, dronove pokazujem Dodiku, ne “miševima”


Staša Košarac traži i luta, pa je promašio kompaniju, izjavio je ministar odbrane BiH Zukan Helez, reagujući na optužbe koje je danas iznio njegov kolega iz Savjeta ministara BiH.

Podsjetimo, Košarac je na konferenciji za novinare kazao da Centar za napredne tehnologije u Sarajevu proizvodi dronove, da je sklopio ugovor s Ministarstvom odbrane BIH i da se bavi proizvodnjom dronova, za koju navodno nema dozvole.

– On je promašio kompaniju. S tom kompanijom nikakve veze nisam imao. Pozivam Milorada Dodika, da zajedno ja i on obiđemo pravu fabriku koja proizvodi dronove. Nalazi se u FBiH.

Neću s ovim miševima Stašama, nego s Dodikom. BiH je njegova država, da mu pokažem koliko smo u tom segmentu daleko otišli, da izvozimo dronove u vrijednosti 60 miliona KM.

Sponzorisano

Znam da će ga to obradovati. Pozivam ga javno da dođe i da se uvjeri kakve dronove proizvodimo, pa da se u te tri države u koje može otići pohvali da njegova domovina BiH proizvodi dronove. Staša to ne može naći – kazao je Helez za “Avaz”.

Na konferenciji za medije ministar vanjske trgovine i ekonomskih odnosa Staša Košarac (SNSD) rekao je danas da je pronađeno šest bespilotnih letjelica.

Rekao je da je u pitanju “nelegalna proizvodnja naoružanja u FBiH”.

– Sklopili su ugovor sa Ministarstvom odbrane, a nemaju dozvole. Ovo je ozbiljna afera – rekao je Košarac, nakon održane sjednice Vijeća ministara.

Na konferenciju za medije Staša Košarac je donio i zamke za štakore, aludirajući na to je u KS proglašena epidemija leptospiroze.

Kazao je da Trojka treba vratiti bagere (op.a. najavljivali da će ih pomesti) te da se trebao okrenuti komunalnim temama.

Avaz

Besplatnu Android aplikaciju portala SrpskaCafe preuzmite ovdje.


Možda vas zanima

Cvijanović: Konaković je prevarant koji krši Ustav BiH

K1

Blanuša: U Ministarstvu ili ne znaju matematiku ili svjesno obmanjuju građane

K1

Selak o duelu Minić-Stanivuković: Treba li podsjetiti na sudbinu Ukrajine kada je izabrala glumca?

K2

Gore mreže: Ko laže, a ko želi zabraniti društvene mreže

K2

Članovi Predsjedništva BiH na forumu u Antaliji

K2

Dodik najavio uvođenje 13. plate i formiranje Ministarstva ekonomije

K1

Predaj komentar

Komentari odražavaju stavove njihovih autora, ne i stavove portala srpskacafe.com. Molimo sve korisnike da se suzdrže od vrijeđanja, psovanja i vulgarnog izražavanja. Zadržavamo pravo da obrišemo komentar bez prethodne najave i objašnjenja.

Ova stranica koristi kolačiće kako bi osigurali bolje korisničko iskustvo. Nastavkom korištenja pretpostavićemo da ste saglasni sa primanjem kolačića. Prihvati Pročitaj više