Foto: Agencije
Politika

Nešković: Iznenađen san ostavkom, ali moguća nova kandidatura Miličevića


Nisam očekivao ostavku Milana Miličevića. Vidim da ostavku nisu očekivali i mnogi drugi koji su bili u taboru stranke koji drugačije razmišlja u odnosu na Milana Miličevića, potpredsjednik SDS-a Želimir Nešković.

On je u intervjuu za portal Moja Hercegovina rekao da je iznenađen ovakvim razvojem događaja.

– Takav Miličevićev potez mene je iznenadio, ali me iznenadilo i to što su se nakon sjednice Skupštine stranke javili oni ljudi koji vode gradske i opštinske odbore SDS-a sa namjerom da predlažu ponovno kandidovanje Milana Miličevića za predsjednika stranke – dodao je Nešković .

On kaže da je bilo zamjerki na njegov (Miličevićev) rad, koje su se najviše odnosile na nedovoljan obilazak gradskih i opštinskih odbora SDS.

Sponzorisano

– S time sam se u jednom momentu i slagao, ali je on u protekla četiri mjeseca obišao gotovo sve odbore stranke i mislim da se taj prigovor sada mora odbaciti – kazao je Nešković.

Upitan da li je povlačenje Miličevićeve ostavke (neopozive) izvjesno ili ne?

– Nisam siguran da se to uopšte može desiti. Predsjednik Glavnog odbora SDS-a Jovica Radulović preuzeo je stranku. On je rekao da će se sjednica GO SDS-a biti održana krajem avgusta i tada će biti odlučeno kada će biti održani unutarstranački izbori. Da li će Miličević povući ostavku? Nisam siguran. Ne očekujem to. To nije ni logičan korak – poručio je, prenosi Moja Hercegovina.

Na pitanje da li očekuje da se Miličević kandiduje za predsjednika SDS-a, Nešković odgovara: “Ni to ne očekujem, ali me ne bi iznenadilo”.

Milan Miličević je na nedavnoj sjednici Skupštine SDS podnio neopozivu ostavku na mjesto predsjednika SDS-a.

Moja Hercegovina

Besplatnu Android aplikaciju portala SrpskaCafe preuzmite ovdje.


Možda vas zanima

Minić o odlasku Đajića iz SNSD-a: Ništa u životu nije trajno

K1

Potvrđeno: Zaprimljen zahtjev za registraciju PDP RS

K1

Đajić predstavio svoju novu stranku: Program kakav još nije viđen!

K1

Cvijanović poručila Crnatku da promijeni ploču jer ga takvog niko neće

K2

Minić: Uraditi sve da krivični postupak ne bude instrument revizije istorije

K1

Skandal u Grudama: Poslanik u opštem haosu ostao bez majice (VIDEO)

K1

Predaj komentar

Komentari odražavaju stavove njihovih autora, ne i stavove portala srpskacafe.com. Molimo sve korisnike da se suzdrže od vrijeđanja, psovanja i vulgarnog izražavanja. Zadržavamo pravo da obrišemo komentar bez prethodne najave i objašnjenja.

Ova stranica koristi kolačiće kako bi osigurali bolje korisničko iskustvo. Nastavkom korištenja pretpostavićemo da ste saglasni sa primanjem kolačića. Prihvati Pročitaj više