Foto: KK Partizan
Sport

Procurio dokument: Otkrivene plate košarkaša Partizana i Željka Obradovića (FOTO)


Košarkaši Partizana poraženi su u Sofiji od Hapoela iz Tel Aviva u sedmom kolu Evrolige i sada imaju skor od tri pobjede i četiri poraza u Evroligi, a slijedi im izuzetno bitan meč protiv Barselone u Areni u petak od 20:30.

Iako je prije početka sezone situacija u “crno-bijelom” taboru djelovala idilično, otkriveno je da Partizan ima rekordan budžet od 27 miliona evra, ali su povrede i neki “neplanirani” porazi narušili atmosferu.

Partizan muči muku i sa nekim “vankošarkaškim” stvarima, pa se oglašavao i saopštenjima pred meč protiv Barselone, gdje se nadaju da će fokus biti na košarci.

Sada su “crno-bijeli” takođe u ozbiljnom problemu i zbog “curenja” informacija.

Naime, na mrežama se pojavio zvaničan dokument na kojem je lista isplaćenih plata košarkašima Partizana iz decembra 2024. godine, kao i treneru Željku Obradoviću i njegovim pomoćnicima, kao i sportskom direktoru Zoranu Saviću.

Prema dokumentu, najplaćeniji je trener Željko Obradović, koji mjesečno ima 217.460 evra, a od aktuelnih igrača najveću platu je imao Karlik Džons, čija je plata za decembar iznosila 137.360 evra.

Pošto je u pitanju dokument iz decembra, tu su i mnogi igrači koji više nisu u sastavu, a u to vrijeme su bili igrači Partizana, poput Brendona Dejvisa, Frenka Nilikine, Ajzee Majka, Balše Koprivice, prenosi Telegraf.rs.

Tu je i Ife Lundberg, koji je očigledno imao jedan od jačih ugovora, a koji više nije dio Partizana, ali mu “crno-bijeli” i dalje isplaćuju zarade.

Ovo je i spisak mjesečne plate za decembar košarkaša, trenera i sportskog direktora Partizana:

  1. Željko Obradović – 217.460 €
  2. Karlik Džons – 137.360 €
  3. Brendon Dejvis – 132.520
  4. Ife Lundberg – 110.740 €
  5. Tajrik Džons – 73.860 €
  6. Isak Bonga – 60.730 €
  7. Frenk Ntilikina – 60.620 €
  8. Vanja Marinković – 60.080 €
  9. Zoran Savić – 58.520
  10. Sterling Braun – 49.390 €
  11.  Ajzea Majk – 44.500 €
  12.  Aleksej Pokuševski – 40.650 €
  13. Balša Koprivica – 25.520 €
  14. Dvejn Vašington Džunior – 18.720 €
  15. Mario Nakić – 16.020 €
  16. dimir Androić – 14.770 €
  17. Hose Marija Iskjerdo Ibanjes – 13.530
  18. Mitar Bošnjaković – 11.010
  19. Arijan Lakić – 8.510 €
  20. Bogdan Karačić – 7.340 €
  21. Aleksandar Matović – 7.010 €
  22. Aleksa Dimitrijević – 5.610 €

Nezavisne novine

Besplatnu Android aplikaciju portala SrpskaCafe preuzmite ovdje.


Možda vas zanima

Na programu u nedjelju: Slovenac sudi finale Svjetskog prvenstva

K2

Evo kada igra Borac

K2

Vanja Marinković produžio ugovor sa Partizanom

K2

Španci zabrinuti: Jamal povrijeđen pred veliko finale?

K2

Mešić utišao Moldaviju i lansirao Velež u drugo kolo kvalifikacija

K1

Novi kontigent karata: Na finale Svjetskog prvenstva samo oni sa dubljim džepom

K2

Predaj komentar

Komentari odražavaju stavove njihovih autora, ne i stavove portala srpskacafe.com. Molimo sve korisnike da se suzdrže od vrijeđanja, psovanja i vulgarnog izražavanja. Zadržavamo pravo da obrišemo komentar bez prethodne najave i objašnjenja.

Ova stranica koristi kolačiće kako bi osigurali bolje korisničko iskustvo. Nastavkom korištenja pretpostavićemo da ste saglasni sa primanjem kolačića. Prihvati Pročitaj više