Foto: Nezavisne novine
Izdvajamo

OFAK produžio licencu NIS-u


Jadranski naftovod (Janaf) koji Naftnu industriju Srbije (NIS) snabdijeva naftom, uvjeren je da će OFAK do kraja dana dati licencu za nastavak rada NIS-a.

Kako RTL nezvanično saznaje, Stejt department je već dao pozitivno mišljenje, a Janaf je angažovao advokate u SAD.

“I Janaf isto mora dobiti licencu za predmetne aktivnosti. Prema tome, Janaf će to apsolutno znati”, rekao je za RTL član uprave ove hrvatske kompanije Vladislav Veselica.

Iz Janafa poručuju i da su spremni da nafta krene za Srbiju odmah po dobijanju licence.

“Mi smo na operativnom nivou spremni odmah”, kaže Veselica.

Predsjednik Srbije Aleksandar Vučić izjavio je juče da ako NIS ne dobije licencu vlade SAD, slijede teški dani za zemlju – potpuno zaustavljanja rada Rafinerije, a od ponedeljka nijedna banka neće raditi sa NIS-om.

Tom prilikom Vučić je procijenio i da su šanse da Amerikanci NIS-u produže licencu 40 odsto, a 60 odsto da odgovor iz Vašingtona bude negativan.

Glas Srpske

Besplatnu Android aplikaciju portala SrpskaCafe preuzmite ovdje.


Možda vas zanima

Odbojkašice Srbije zgromile Grčku i potvrdile prvo mjesto!

K1

BiH čeka paklena temperatura: Crveno upozorenje za 28. avgust

K1

Počinje 61. “Kočićev zbor”: Banjaluka u znaku književnosti, kulture i tradicije

K2

Preminuo glumac Tim Kari: Zauvijek ćemo ga pamtiti kao Penivajza

K1

Prognoza za sutra: Stiže novi toplotni talas

K1

Bujične poplave u Nepalu: 95 mrtvih i stotine nestalih (VIDEO)

K1

Predaj komentar

Komentari odražavaju stavove njihovih autora, ne i stavove portala srpskacafe.com. Molimo sve korisnike da se suzdrže od vrijeđanja, psovanja i vulgarnog izražavanja. Zadržavamo pravo da obrišemo komentar bez prethodne najave i objašnjenja.

Ova stranica koristi kolačiće kako bi osigurali bolje korisničko iskustvo. Nastavkom korištenja pretpostavićemo da ste saglasni sa primanjem kolačića. Prihvati Pročitaj više