Gradonačelnik Banjaluke i predsjednik Pokreta Sigurna Srpska, Draško Stanivuković, predao je danas, u četvrtak, 20. novembra, krivične prijave u slučaju spornog snimka na kojem se nalazi doktor Vlado Đajić, te naglasio da je potrebno ispitati i ko je bio “interventna”, koja se spominje u snimku.
– Učinio sam veliku stvar, spasio sam zdravstvene radnike od takve štetočine – rekao je Stanivuković.
On je rekao da ima još nastavaka, odnosno snimaka, koji se odnose na Đajića.
– On je sad na slobodi, može prikrivati dokaze – naveo je Stanivuković, te najavio i mogući protest, prenose Nezavisne.
“Ovo je tema o kokainu”
Stanivuković je naveo da juče svi možda nisu bili svjesni šta su vidjeli, ali je informacija došla do svakog čovjeka u Republici Srpskoj.
– Dok pravda ne bude maksimalno ispoštovana, daću svaki atom snage da pričam o ovoj temi. Ovo je tema o kokainu, o drogama. O bivšem direktoru najveće zdravstvene ustanove, predsjedniku GO SNSD-a – rekao je Stanivuković.
On smatra da Đajić mora biti priveden.
– Kaže MUP da ga je juče saslušao. On mora biti priveden! On i svi ti ljudi. Mi i dalje nemamo odgovor kako je taj kokain ušao u kabinet – rekao je Stanivuković.
Ko je čekao u autu?
Upitao je Stanivuković i ko je čekao u autu, a spominje se na spornom snimku.
– I pitam, ko je bio smjena u interventnoj? Čekala se smjena podobnih ljudi u Interventnoj – naveo je Stanivuković, ističući da je, kako tvrdi, droga trebala biti podmetnuta njemu ili njegovom bliskom saradniku Nebojši Driniću.
Besplatnu Android aplikaciju portala SrpskaCafe preuzmite ovdje.

