Foto: AP
Tenis

WTA: Sabalenka najbolja u 2025.


Bjeloruskinja Arina Sabalenka proglašena je za najbolju teniserku 2025. godine, saopšteno je na zvaničnom sajtu Ženske teniske asocijacije (WTA).

Sabalenka je drugu godinu zarednom proglašena za najbolju teniserku godine. Bjeloruska teniserka je tokom 2025. godine osvojila četiri titule, od kojih je najvrijednija bila na US openu.

Sabalenka je takođe igrala u devet finala, a zabilježila je i 63 pobjede. Ona je cijelu godinu provela na prvom mjestu WTA liste najboljih teniserki.

Za najbolji dubl 2025. godine proglašene su Čehinja Kateržina Sinijakova i Amerikanka Tejlor Tauzend.

Amerikanka Amanda Anisimova proglašena je za teniserku koja je najviše napredovala tokom 2025. godine.

Švajcarska teniserka Belinda Benčić dobila je nagradu za najbolji povratak takmičenju, dok je Kanađanka Viktorija Mboko proglašena za najboljeg novajliju 2025. godine.

Tanjug

Besplatnu Android aplikaciju portala SrpskaCafe preuzmite ovdje.


Možda vas zanima

Teodora Kostović u glavnom žrijebu Vimbldona!

K1

Đoković: Јedva čekam Vimbldon

K2

Sjajna vijest: Sestre Vilijams igraju na Vimbldonu

K2

Endi Marej: Federer odbijao treninge sa rivalima, Đoković i Nadal birali izazov

K1

Đoković pao na osmo mjesto, čeka se odluka za Vimbldon

K1

Serena Vilijams se vratila i pobijedila

K1

Predaj komentar

Komentari odražavaju stavove njihovih autora, ne i stavove portala srpskacafe.com. Molimo sve korisnike da se suzdrže od vrijeđanja, psovanja i vulgarnog izražavanja. Zadržavamo pravo da obrišemo komentar bez prethodne najave i objašnjenja.

Ova stranica koristi kolačiće kako bi osigurali bolje korisničko iskustvo. Nastavkom korištenja pretpostavićemo da ste saglasni sa primanjem kolačića. Prihvati Pročitaj više