Foto: Agencije
Globus

Iran: Nećemo se pokloniti vanjskoj agresiji


Iranski predsjednik u srijedu je obećao da se Islamska republika neće pokloniti vanjskoj agresiji, obilježavajući godišnjicu revolucije iz 1979. događajima zasjenjenim prijetećom američkom vojnom akcijom.

Demonstranti su, u međuvremenu, obnovili protivvladine povike s balkona stambenih zgrada, prkoseći kontinuiranom obračunu s protivljenjem klerikalnom sistemu, za koji grupe za ljudska prava tvrde da je doveo do toga da su sigurnosne snage ubile hiljade ljudi.

Američki predsjednik Donald Tramp nije isključio napade na Teheran, iako je svoju odluku povezao sa sporazumom o iranskom nuklearnom programu, a ne s postupanjem s demonstrantima. Izraelski premijer Benjamin Netanjahu, koji želi oštriji stav prema Teheranu, trebao je u srijedu razgovarati s Trampom.

Šef iranskog vrhovnog savjeta nacionalne sigurnosti Ali Larijani nakon toga je u utorak razgovarao u Omanu, a zatim u srijedu u Kataru, jednoj od nekoliko zalivskih država koje insistiraju na mirnom ishodu, prenosi TRT world.

Sponzorisano

Besplatnu Android aplikaciju portala SrpskaCafe preuzmite ovdje.


Možda vas zanima

Evo gdje je u Evropi najteže biti podstanar

K2

Tramp: Uzećemo uranijum iz Irana i vratiti ga u SAD

K1

Nudio 100 krava za Melonijevu, sad od Turske traži milijardu i najljepšu ženu

K1

Japan uveo riječ „kokušobi“ za dane sa preko 40 stepeni

K1

Tramp nakon otvaranja Ormuskog moreuza: Sjajan dan za svijet

K1

Netanijahu pristao na primirje sa Hezbolahom

K2

Predaj komentar

Komentari odražavaju stavove njihovih autora, ne i stavove portala srpskacafe.com. Molimo sve korisnike da se suzdrže od vrijeđanja, psovanja i vulgarnog izražavanja. Zadržavamo pravo da obrišemo komentar bez prethodne najave i objašnjenja.

Ova stranica koristi kolačiće kako bi osigurali bolje korisničko iskustvo. Nastavkom korištenja pretpostavićemo da ste saglasni sa primanjem kolačića. Prihvati Pročitaj više