Foto: Sergei Bobylev, Reuters via Sputnik
Globus

Peskov: Nismo dobili potvrdu iz Indije o ruskoj nafti


Moskva još uvijek nije čula nikakve izjave iz Nju Delhija o odustajanju od kupovine ruske nafte, izjavio je portparol predsjednika Ruske Federacije Dmitrij Peskov, prenose RIA Novosti.

– Naravno, veoma pažljivo pratimo sve vijesti u vezi s tim. Naravno, sa velikom pažnjom se odnosimo i prema izjavama predsjednika Trampa, pažljivo ih bilježimo i analiziramo – istakao je.

Portparol ruskog lidera je napomenuo da Rusija namjerava da i dalje sveobuhvatno razvija odnose sa Indijom.

– Sa poštovanjem se odnosimo prema bilateralnim američko-indijskim odnosima. Ali ništa manji značaj ne pridajemo razvoju našeg naprednog strateškog partnerstva između Rusije i Indije. Za nas je to najvažnije – poručio je Peskov.

Predsjednik SAD Donald Tramp je 2. februara izjavio da je indijski premijer Narendra Modi navodno pristao da odustane od ruske nafte i poveća uvoz iz Sjedinjenih Država. Modi, međutim, nakon razgovora sa Trampom nije komentarisao te tvrdnje o navodnom odustajanju Nju Delhija od kupovine ruske nafte.

Besplatnu Android aplikaciju portala SrpskaCafe preuzmite ovdje.


Možda vas zanima

Bujične poplave u Nepalu: 95 mrtvih i stotine nestalih (VIDEO)

K1

Demografi: Planeti prijeti drastičan pad stanovništva

K1

Iran i Oman postigli dogovor o Ormuskom moreuzu

K1

Rusija raspisala potjernicu za njemačkim novinarom zbog izjave o ubijanju Rusa

K1

Peskov: Kijevski režim se iznutra raspada

K1

Rubio: SAD ne planiraju nove napade na Iran

K2

Predaj komentar

Komentari odražavaju stavove njihovih autora, ne i stavove portala srpskacafe.com. Molimo sve korisnike da se suzdrže od vrijeđanja, psovanja i vulgarnog izražavanja. Zadržavamo pravo da obrišemo komentar bez prethodne najave i objašnjenja.

Ova stranica koristi kolačiće kako bi osigurali bolje korisničko iskustvo. Nastavkom korištenja pretpostavićemo da ste saglasni sa primanjem kolačića. Prihvati Pročitaj više