Foto: ATV
Banjaluka

Stanivuković: Most u Česmi dobija rasvjetu


Rasvjeta na novoizgrađenom mostu u naselju Česma trebalo bi da bude postavljena naredne sedmice, potvrdio je gradonačelnik Banjaluke Draško Stanivuković, pojašnjavajući da je do zastoja došlo zbog nesporazuma oko toga ko je bio dužan da završi taj dio posla.

Nesporazum na otvaranju: “Mislili smo da je sve završeno”

Prema riječima gradonačelnika, Grad Banjaluka u početku nije bio obaviješten da rasvjeta nije obuhvaćena radovima na mostu. On ističe da je ranije rečeno da će nadležni preuzeti “sve”, uključujući i kompletan završetak projekta.

– Kada smo došli na otvaranje mosta, vidjeli smo da nema rasvjete. Tada smo shvatili da ona nije urađena, iako je rečeno da će sve biti završeno.

Odmah smo poručili javnu rasvjetu, ali riječ je o specifičnoj opremi tih dimenzija za koju je potrebno vrijeme isporuke – pojasnio je Stanivuković.

Čeka se isporuka specifične opreme

Gradonačelnik je dodao da se rasvjeta nabavlja u okviru postojećih ugovora za javnu rasvjetu, ali da sam proces od narudžbe do isporuke traje oko 21 radni dan zbog specifičnosti stubova i lampi.

– Čim stigne oprema i bude izvršen priključak, rasvjeta će biti postavljena. Računamo da bi to trebalo biti naredne sedmice – naveo je on, naglašavajući da bi Grad reagovao ranije da je na vrijeme bio informisan o ovom propustu u radovima.

Stanivuković je zaključio da će posao biti završen u najkraćem mogućem roku kako bi most u Česmi bio potpuno funkcionalan i bezbjedan za pješake i vozace i u noćnim časovima.

Nezavisne

Besplatnu Android aplikaciju portala SrpskaCafe preuzmite ovdje.


Možda vas zanima

Počinje 61. “Kočićev zbor”: Banjaluka u znaku književnosti, kulture i tradicije

K2

GIK Banjaluka: Prijave za glasanje putem mobilnih timova do 31. avgusta

K2

Osam godina prošlo od premlaćivanja novinara Kovačevića, i dalje se ne zna ko su nalogodavci

K2

Predstava “Iskra” o majci Nikole Tesle u Banjaluci u petak

K2

Banjaluka: Dijelovi grada danas bez struje

K1

BL Art festival: Pet dana umjetnosti i aktivizma u Banjaluci

K1

Predaj komentar

Komentari odražavaju stavove njihovih autora, ne i stavove portala srpskacafe.com. Molimo sve korisnike da se suzdrže od vrijeđanja, psovanja i vulgarnog izražavanja. Zadržavamo pravo da obrišemo komentar bez prethodne najave i objašnjenja.

Ova stranica koristi kolačiće kako bi osigurali bolje korisničko iskustvo. Nastavkom korištenja pretpostavićemo da ste saglasni sa primanjem kolačića. Prihvati Pročitaj više