Foto: Agencije
Politika

Vukanović: Dodik se plaši našeg uticaja


Nakon što ga je lider SNSD-a Milorad Dodik prozvao zbog posjeta stranih diplomata Trebinju, tvrdeći da mu se nude ministarske fotelje u Sarajevu, oglasio se predsjednik Liste za pravdu i red Nebojša Vukanović.

On poručuje da su Dodikovi strahovi dokaz sve većeg uticaja njegove liste na domaću i spoljnu politiku.

Vukanović: „Dodik se plaši našeg uticaja“

Lider Liste za pravdu i red ističe da su razgovori sa ambasadorima Velike Britanije i Njemačke, kojima je prisustvovao i Branko Blanuša, potvrdili značaj ove političke opcije na jugu Hercegovine.

– Predsjednik SNSD-a zabrinut je zbog toga što su ambasadori Velike Britanije i Savezne Republike Njemačke došli u Trebinje, razgovarali sa mnom i mojim saradnicima, sinoć i Branko Blanuša, što jug Hercegovine polako postaje centar žive diplomatske aktivnosti – poručio je Vukanović, prenosi Srpskainfo.

Šta je bila stvarna tema razgovora?

Vukanović je oštro odbacio navode o trgovini ministarskim mjestima, nazivajući takve tvrdnje besmislenim u predizbornom periodu.

Umjesto toga, fokus je, kako kaže, bio na ekonomskom opstanku Srpske.

– Naravno da se nigdje ne govori o nekakvoj raspodjeli ministarskih mandata, jer je to besmisleno pred izbore, jer se ne zna ko će koliko poslaničkih mandata osvojiti, a jedna od tema razgovora sa ambasadorima bila je mogućnost ukidanja sankcija našoj privredi, Republici Srpskoj i zabrana investiranja, zbog koje ispaštaju naši građani i privreda -naglasio je Vukanović.

Najava zaokreta nakon oktobra

Lider Liste za pravdu i red uvjeren je u promjenu političkog kursa nakon predstojećih izbora, obećavajući sanaciju štete koju je, prema njegovim riječima, nanijela trenutna vlast.

– Brzo ćemo uspjeti da saniramo posljedice pogrešne politike, da se izborimo za skidanje sankcija i dovesti investitore iz evropskih zemalja u Republiku Srpsku, što je najveći patriotizam.

Nastavićemo projekte koji su blokirani zbog sulude politike Milorada Dodika, koji se očigledno plaši našeg sve većeg uticaja na domaću i spoljnu politiku, jer je već sada iz aviona vidljiva razlika između nas, i kako se s promjenama mogu riješiti problemi – zaključio je Vukanović.

Srpskainfo

Besplatnu Android aplikaciju portala SrpskaCafe preuzmite ovdje.


Možda vas zanima

NPS i DNS: Utvrđena imena nosilaca lista za NSRS i Parlament BiH

K1

PDP traži ocjenu ustavnosti Zakona o doprinosima

K1

Dodik: Minić ima dvocifrenu razliku, Cvijanovićeva dobija izbore

K1

SNSD utvrdio nosioce lista

K2

Dodik “pecnuo” FBiH: Hvala, Ameriko. Svakako je neradni dan

K1

Cvijanović: Nastaviti uspješnu saradnju sa Amerikom

K2

Predaj komentar

Komentari odražavaju stavove njihovih autora, ne i stavove portala srpskacafe.com. Molimo sve korisnike da se suzdrže od vrijeđanja, psovanja i vulgarnog izražavanja. Zadržavamo pravo da obrišemo komentar bez prethodne najave i objašnjenja.

Ova stranica koristi kolačiće kako bi osigurali bolje korisničko iskustvo. Nastavkom korištenja pretpostavićemo da ste saglasni sa primanjem kolačića. Prihvati Pročitaj više