Foto: Arhiva
Društvo

Kakvo nas vrijeme očekuje sutra?


U Republici Srpskoj i ostatku BiH sutra se očekuje promjenljivo oblačno vrijeme uz sunčane periode, koji će biti najizraženiji na sjeveru zemlje, dok je tek ponegdje moguća slaba kiša ili kratkotrajni lokalni pljusak.

Iz Republičkog hidrometeorološkog zavoda saopšteno je da se u večernjim časovima očekuje postepeno razvedravanje, dok će u Hercegovini biti pretežno sunčano, ali i prilično vjetrovito.

Jak sjeverac i olujna bura na jugu

Sutrašnji dan obilježiće i pojačan vjetar. Duvaće umjeren sjeveroistočni vjetar, koji će na istoku i u višim predjelima biti dodatno pojačan.

Kada je u pitanju Hercegovina, tamo se očekuje umjerena, a na momente i jaka do olujna bura, na šta bi vozači i građani u ovom dijelu zemlje trebali da obrate posebnu pažnju.

Što se tiče temperaturnih vrijednosti, minimalna temperatura vazduha kreće se od osam do 14 stepeni Celzijusovih, na jugu do 16 stepeni, dok će u višim predjelima biti svježije – od šest stepeni. Najviša dnevna temperatura vazduha sutra će se kretati u rasponu od 21 do 26 stepeni, a u višim predjelima od 16 stepeni Celzijusovih.

Danas sunčano, pred veče lokalni pljuskovi

U toku današnjeg dana preovladava pretežno sunčano vrijeme, ali podaci Federalnog hidrometeorološkog zavoda pokazuju da se prema večernjim časovima očekuju lokalni pljuskovi praćeni slabom grmljavinom.

U nastavku donosimo pregled temperatura vazduha koje su danas zvanično izmjerene u 14.00 časova širom zemlje:

  • Bjelašnica: 4°C
  • Čemerno: 13°C
  • Han Pijesak: 14°C
  • Kneževo i Sokolac: 15°C
  • Gacko i Mrkonjić Grad: 16°C
  • Banjaluka: 17°C
  • Sarajevo: 18°C
  • Zvornik: 19°C
  • Bijeljina i Višegrad: 22°C
  • Doboj, Prijedor, Novi Grad i Srbac: 23°C
  • Mostar: 25°C
  • Trebinje: 26°C

Besplatnu Android aplikaciju portala SrpskaCafe preuzmite ovdje.


Možda vas zanima

Šta su sve inspektori otkrili u autobusima širom Srpske? Pljušte kazne

K1

Evo kakvo vrijeme nas očekuje sutra

K2

Vršnjačko nasilje u Milićima: Tukao vršnjaka dok su ostali snimali telefonima

K1

Privatni fakulteti u BiH zgrću milione

K1

Centralna banka BiH mijenja izgled konvertabilnih maraka

K1

Meteorolozi najavili: Vraćaju se velike vrućine

K2

Predaj komentar

Komentari odražavaju stavove njihovih autora, ne i stavove portala srpskacafe.com. Molimo sve korisnike da se suzdrže od vrijeđanja, psovanja i vulgarnog izražavanja. Zadržavamo pravo da obrišemo komentar bez prethodne najave i objašnjenja.

Ova stranica koristi kolačiće kako bi osigurali bolje korisničko iskustvo. Nastavkom korištenja pretpostavićemo da ste saglasni sa primanjem kolačića. Prihvati Pročitaj više