Foto: A. Čavić
Banjaluka

Stanivuković odlučio: Ko će praviti uniforme za banjalučke osnovce?


Gradonačelnik Banjaluke Draško Stanivuković donio je odluku o prihvatanju nabavke uniformi za učenike osnovnih škola, čija vrijednost iznosi 79.764 KM.

Za ovaj posao, koji je pokrenut još u aprilu, stigla je samo jedna ponuda.

Izabran najpovoljniji ponuđač

Odluka o dodjeli ugovora zvanično je objavljena na sajtu Gradske uprave Banjaluka. U tekstu odluke se precizira da je posao dodijeljen jedinoj firmi koja je poslala ponudu na tender, pišu Nezavisne.

– Utvrđuje se da je jedina pristigla ponuda ponuđača ‘GRAFO BALKAN’ Duško Skakić Banjaluka prihvatljiva za ugovorni organ. Ponuđač ‘GRAFO BALKAN’ Duško Skakić Banjaluka bira se, kao najpovoljniji ponuđač, u postupku javne nabavke, jer je ponudio najnižu cijenu ponude u iznosu od 79.764,75 KM sa PDV-om – navodi se u zvaničnoj odluci.

Sam postupak ove javne nabavke pokrenut je 17. aprila ove godine.

Realizacija ranije najavljenog plana

Uvođenje uniformi u školske klupe Draško Stanivuković je najavio u više navrata, a ova stavka bila je dio njegovog šireg plana za, kako je tada naveo, zdravu Republiku Srpsku. On je krajem prošle godine potvrdio da su u gradskom budžetu za 2026. godinu obezbijeđena sredstva za ovu namjenu.

– Da nam se razlikuju po pameti i znanju, a ne po patikama ili košulji ili hlačama. I možemo to da sufinansiramo i podržimo da sve škole, ne samo u Banjaluci, nego u cijeloj Republici Srpskoj imaju uniforme – izjavio je tada Stanivuković.

Pored đačkih uniformi, gradonačelnik Banjaluke je u ovom planu ranije predlagao i sufinansiranje zdrave ishrane u školama, zabranu energetskih i gaziranih pića, kao i potpunu zabranu rijaliti programa na teritoriji Republike Srpske.

Nezavisne

Besplatnu Android aplikaciju portala SrpskaCafe preuzmite ovdje.


Možda vas zanima

Policija apeluje na građane: Predajte nelegalno oružje

K1

Stanivuković: Da sam poslušao opoziciju, SNSD bi danas vladao Banjalukom

K1

Više ulica i naselja u Banjaluci danas bez struje

K1

Tri udesa u Lazarevu i Dervišima, formirane ogromne gužve

K1

Banjaluka: Tokom pražnjenja kontejnera aktivirana bomba?

K1

Koje banjalučke ulice i naselja danas ostaju bez struje?

K1

Predaj komentar

Komentari odražavaju stavove njihovih autora, ne i stavove portala srpskacafe.com. Molimo sve korisnike da se suzdrže od vrijeđanja, psovanja i vulgarnog izražavanja. Zadržavamo pravo da obrišemo komentar bez prethodne najave i objašnjenja.

Ova stranica koristi kolačiće kako bi osigurali bolje korisničko iskustvo. Nastavkom korištenja pretpostavićemo da ste saglasni sa primanjem kolačića. Prihvati Pročitaj više