Izdvajamo

Tramp: Nama je Grenland ključan, Danskoj nije


Predsjednik SAD Donald Tramp izjavio je da je Grenland ključan za SAD, ali ne i za Dansku.

“Grenland je veoma važan za Americi, ali ne i Danskoj”, rekao je Tramp tokom sastanka sa generalnim sekretarom NATO-a Markom Ruteom u Ankari.

Tramp je podsjetio da je Vašington uzeo u zaštitu Grenland nakon što su nacisti okupirali Dansku tokom Drugog svjetskog rata, ali da je onda “glupo” vratio ostrvo Danskoj.

“Zapravo, zazeli smo Grenland i onda ga glupo vratili. Nije trebalo to da uradimo”, dodao je Tramp.

Grenland je autonomna teritorija pod upravom Danske, ali je Tramp u više navrata govorio da bi to ostrvo trebalo da bude dio SAD, jer “Kopenhagen nije u stanju da osigura njegovu bezbjednost”.

Glas Srpske

Besplatnu Android aplikaciju portala SrpskaCafe preuzmite ovdje.


Možda vas zanima

Odbojkašice Srbije zgromile Grčku i potvrdile prvo mjesto!

K1

BiH čeka paklena temperatura: Crveno upozorenje za 28. avgust

K1

Počinje 61. “Kočićev zbor”: Banjaluka u znaku književnosti, kulture i tradicije

K2

Preminuo glumac Tim Kari: Zauvijek ćemo ga pamtiti kao Penivajza

K1

Bujične poplave u Nepalu: 95 mrtvih i stotine nestalih (VIDEO)

K1

Bodiroga: Ratnom vojnom invalidu invalidnina veća za 1,9 KM

K1

Predaj komentar

Komentari odražavaju stavove njihovih autora, ne i stavove portala srpskacafe.com. Molimo sve korisnike da se suzdrže od vrijeđanja, psovanja i vulgarnog izražavanja. Zadržavamo pravo da obrišemo komentar bez prethodne najave i objašnjenja.

Ova stranica koristi kolačiće kako bi osigurali bolje korisničko iskustvo. Nastavkom korištenja pretpostavićemo da ste saglasni sa primanjem kolačića. Prihvati Pročitaj više