Izdvajamo

“Palo” 12 pedofila u Srbiji: Djeca od pet do 14 godina na meti seksualnih predatora


U nastavku akcije “Armagedon” uhapšeno je 12 osoba zbog osnova sumnje da su izvršile krivično djelo prikazivanje, pribavljanje i posjedovanje pornografskog materijala i iskorišćavanje maloljetnog lica za pornografiju, saopšteno je iz MUP-a Srbije.

Akcija je izvedena u saradnji sa Posebnim tužilaštvom za borbu protiv visokotehnološkog kriminala Višeg javnog tužilaštva u Beogradu, a ministar unutrašnjih poslova, Aleksandar Vulin, pohvalio je pripadnike MUP-a istakavši da će policija nastaviti snažno da se bori protiv pedofila, koji će uvijek biti proganjani i hapšeni.

– Taj ološ i ljudski otpad koji uništavaju ono što nam je najvrijednije i najdragocjenije našu djecu uvijek će biti na meti policije. Svako dijete u Srbiji biće zaštićeno, a pedofili i predatori uhapšeni i poslati na robiju. Nećemo im dopustiti da povređuju našu djecu, policija će se sa njima obračunati – istakao je ministar.

Naglasio je da je njegov stav po pitanju pedofila jasan, da ih treba osuditi na doživotnu kaznu zatvora, kako nikada više ne bi mogli da povrijede ni jedno dijete.

Sponzorisano

Akcija “Armagedon”, istakao je ministar, je trajnog karaktera i nikada neće stati.

U današnjoj akciji uhapšeni su – D. Ð. (23) iz Bele Crkve, R. T. (70) iz Bačke Palanke, M. M. (42) iz Velike Plane, A. S. (33) iz Zaječara, M. K. (39) iz Majdanpeka, A. M. (25) iz Požarevca, D. R. (24) iz Beograda, I. M. (41) iz Knića, A. S. (22) iz Obrenovca, S. K. (31) iz Smedereva, U. S. (28) iz Užica i S. V. (33) iz Negotina.

Oni se sumnjiče da su u dužem vremenskom periodu, putem interneta, preuzimali, sačuvali na internim memorijama takozvanih pametnih telefona i hard diskovima računara, a takođe i dijelili sadržaje nastale iskorišćavanjem djece u pornografske svrhe.

Prilikom pretresa stanova osumnjičenih, uvidom u računare i telefone pronađena je velika količina video klipova i fotografija nastalih iskorišćavanjem maloljetnih lica u pornografske svrhe, sadržaji seksualne eksploatacije djece od pet do 14 godina i druge fotografije i video zapisi eksplicitne zloupotrebe djece u pornografske svrhe.

Kod I. M. je pronađeno gasno oružje i 92 metka različitog kalibra, pa će protiv njega biti podnijeta i krivična prijava za krivično djelo nedozvoljena proizvodnja, držanje, nošenje i promet oružja i eksplozivnih materija.

Osumnjičenima je određeno zadržavanje do 48 sati nakon čega će, uz krivične prijave, biti privedeni u Posebno tužilašvo za borbu protiv VTK u Beogradu.

Besplatnu Android aplikaciju portala SrpskaCafe preuzmite ovdje.


Možda vas zanima

Ljekari danas pregledaju generala, Darko Mladić najavio: Podnijećemo zahtjev za privremeno puštanje

K2

Objekti u vlasništvu Srba na Kosovu srušeni uz prisustvo policije i međunarodnih snaga

K2

Akciji “Zora”: SIPA pretresa zbog šverca ukradenih vozila, droge i oružja

K2

Cvijanović u Grčkoj, učestvovuje na Ekonomskom forumu

K2

Ramo Isak: Žele zaustaviti moje izborne ambicije

K2

Poruka Amerikancima: Iran izložio moćnu raketu „Horamšar-4“(VIDEO)

K1

Predaj komentar

Komentari odražavaju stavove njihovih autora, ne i stavove portala srpskacafe.com. Molimo sve korisnike da se suzdrže od vrijeđanja, psovanja i vulgarnog izražavanja. Zadržavamo pravo da obrišemo komentar bez prethodne najave i objašnjenja.

Ova stranica koristi kolačiće kako bi osigurali bolje korisničko iskustvo. Nastavkom korištenja pretpostavićemo da ste saglasni sa primanjem kolačića. Prihvati Pročitaj više