Foto: Arhiva
Izdvajamo

CIK nema pare za izbore


Sredstva potrebna za održavanje prijevremenih izbora za predsjednika RS još nisu stigla do Centralne izborne komisije BiH.

Kako piše Dnevni avaz, ministar finansija BiH Srđan Amidžić, imao je rok do petka da odobri Centralnoj izbornoj komisiji BiH 6,4 miliona KM za te svrhe, a s obzirom da to nije uradio, prema novim zakonskim regulativama od ponedjeljka to ima pravo njegov zamjenik Muhamed Hasanović (SDP).

Iako je najavio da će to odmah uraditi čim se za to steknu zakonski uslovi, to nije urađeno niti juče niti danas.

Tim povodom smo kontaktirali zamjenika ministra, koji je kazao da njegova namjera da potpiše odluku za sredstva nikada nije dovedena u pitanje, kako su to pojedini mediji prenijeli.

– Stvar je u tome da se trebaju završiti sve procedure, a nažalost to moramo čekati. Ne mogu garantovati da će to biti danas završeno, jer ne zavisi od mene. Potpisaću to, ali dokument treba da dođe do mene, a nakon toga i Kabinet ministra treba da stavi pečat na moj potpis. Sve što smo radili kod ranijih potpisa bilo je bez problema, sada čekam da se procedura sprovede, a ja sam u svemu tome najmanji problem – kazao je Hasanović za „Avaz“.

Na pitanje gdje je „zapelo“, da li je riječ o određenim opstrukcijama ministra, Hasanović je kazao da su prema njegovim saznanjima ti dokumenti u Kabinetu ministra i da nema saznanja da se to usporava.

Glas Srpske

Besplatnu Android aplikaciju portala SrpskaCafe preuzmite ovdje.


Možda vas zanima

Procurili podaci 51.000 građana, Vlada RS negira da potiču sa zvaničnog sajta

K1

Stanivuković pozvao na blokadu Skupštine i proteste zbog “dužničkog ropstva”

K1

Kako su Trampovi ljudi ušli u Južnu interkonekciju mimo tendera?

K1

Vukanović i Crnadak prijavili koaliciju za Narodnu skupštinu Srpske

K1

Sukob Bodiroge i Mazalice zapalio mreže, umiješao se i Elek

K1

NBA: Nikola Jokić pred istorijskim ugovorom

K1

Predaj komentar

Komentari odražavaju stavove njihovih autora, ne i stavove portala srpskacafe.com. Molimo sve korisnike da se suzdrže od vrijeđanja, psovanja i vulgarnog izražavanja. Zadržavamo pravo da obrišemo komentar bez prethodne najave i objašnjenja.

Ova stranica koristi kolačiće kako bi osigurali bolje korisničko iskustvo. Nastavkom korištenja pretpostavićemo da ste saglasni sa primanjem kolačića. Prihvati Pročitaj više