Foto: AP/Tanjug
Izdvajamo

GSP „Beograd“ se oglasio o uzrocima udara tramvaja u zgradu


Gradsko saobraćajno preduzeće (GSP)„Beograd” oglasilo se nakon saobraćajne nezgode koja se jutros dogodila na uglu ulica Cara Dušana i Knićaninove, kada je došlo do iskliznuća iz šina tramvaja KT4, koji je saobraćao na liniji broj 5.

-Tramvaj je udario u obližnju zgradu, pri čemu je, nažalost, povređeno više putnika, kao i vozačica tramvaja. Najveći broj povreda je, prema dosadašnjim saznanjima lakše prirode, dok je kod dva putnika konstatovana teža telesna povreda u vidu preloma ekstremiteta”, saopšteno je iz ovog preduzeća, navodi BEOINFO.

Kako stoji u saopštenju GSP-a, prema preliminarnim informacijama i dosadašnjim saznanjima, postoje indicije da bi jedan od mogućih uzroka događaja mogao biti ljudski faktor, odnosno neprilagođena brzina kretanja vozila prilikom prolaska kroz skretnicu, kao i provjera položaja same skretnice.

“Konačan uzrok i sve relevantne činjenice biće utvrđeni nakon okončanja postupka i sprovedene stručne analize”, dodaju iz GSP-a.

Na uglu ulica Cara Dušana i Knićaninove jutros oko 9.30 sati tramvaj je izletio iz šina i udario u izlog, pri čemu je povijređeno nekoliko osoba.

Kako saznaje Tanjug, pet ekipa Hitne pomoći prevozi i zbrinjava povrijeđene.

Prema prvim informacijama iz Hitne pomoći, 11 osoba je prevezeno u Urgentni centar, a dvoje djece u Dečiju bolnicu u Tiršovoj ulici.

Prema riječima očevidaca, tramvaj je trebalo da ide pravo Ulicom cara Dušana, ali je iz za sada nepoznatih razloga skrenuo i udario u izlog na samom uglu Knićaninove ulice.

Na licu mjesta je veći broj pripadnika policije koji vrše uviđaj.

Saobraćaj je na ovoj dionici usporen.

Nezavisne novine

Besplatnu Android aplikaciju portala SrpskaCafe preuzmite ovdje.


Možda vas zanima

Stevandić: Prihvaćeni prijedlozi SDS-a i PDP-a, Deklaracija odražava nacionalno jedinstvo

K2

Graorac: U Bradini je počinjen genocid

K2

Biće hit sezone: Sandale iz Jugoslavije koje nam se nisu sviđale su se vratile

K2

Đoković zadržao četvrto mjesto, Siner i dalje prvi

K2

Hiljade penzionera u Srpskoj prinuđeno da se vrati na posao

K1

Košarac: Krajnje vrijeme da funkcija visokog predstavnika bude ukinuta

K2

Predaj komentar

Komentari odražavaju stavove njihovih autora, ne i stavove portala srpskacafe.com. Molimo sve korisnike da se suzdrže od vrijeđanja, psovanja i vulgarnog izražavanja. Zadržavamo pravo da obrišemo komentar bez prethodne najave i objašnjenja.

Ova stranica koristi kolačiće kako bi osigurali bolje korisničko iskustvo. Nastavkom korištenja pretpostavićemo da ste saglasni sa primanjem kolačića. Prihvati Pročitaj više