Fudbaleri Crvene zvezde remizirali su sa Salcburgom 0:0, u prvom meču plej-ofa za Ligu šampiona.
Srpski i austrijski prvaci večeras su na “Marakani” nastupili sa praznim “puškama”, što i nije iznenađenje ako se zna da je ulog veliki, ogroman. S obzirom na sve prikazano, “crveno-bijeli” mogu da budu zadovoljni.
Podrška “delija”
Fudbaleri Crvene zvezde večeras nisu mogli da računaju na svog 12. igrača, “delije”. Kapije stadiona “Rajko Mitić” su zbog kazne UEFA bile zatvorene, ali to nije spriječilo najvatrenije pristalice srpskog šampiona da se u velikom broju okupe iza južne tribine i zdušno bodre svoje ljubimce.
Jer, anulirali su značajan hendikep, odigravši domaći meč bez prisustva publike sa pozitivnim rezultatom i bez primljenog gola. Uz to, pokazali su da “bikovi” nisu bauk i da imaju čemu da se nadaju u revanšu.
Niko nije krenuo “grlom u jagode”
U Beogradu večeras nije bilo početnog ispitivanja snaga, pošto je gotovo čitavo prvo poluvrijeme proteklo u disciplinovanoj i opreznoj igri. Ni jedan ni drugi tim nisu krenuli “grlom u jagode”, svjesni da se ovako važna bitka ne dobija na startu.
Domaćin, koji je po “naređenju” UEFA igrao u teget opremi, svoju napadačku igru bazirao je na Nikoli Stojiljkoviću, koji je imao zadatak da duge lopte spušta za brzonoge Nemanju Radonjića, El Fardu Bena i Žonatana Kafua. No, takav plan nije urodio plodom. Uz to, centarfor Zvezde je u mnogobrojnim vazdušnim duelima dobio i prilične “batine”.
Gosti su, s druge strane, do gola protivnika pokušavali da dođu kroz posjed lopte i dugim kombinovanjem. Talentovani Diadi Samaseku davao je ton igri Austrijanaca. Opasni su bili Hanes Volf i Zlatko Junuzović, te Rajnhold Jabo. Upravo je on, u samom finišiu prvog dijela, srećno došao do lopte i, iz izgledne pozicije, šutirao preko gola.
Od šansi srpskog tima u prvih 45 minuta vrijedne pomena su situacije iz 25. i 39. minuta. U prvom slučaju je obećavajuću akciju pokušao da završi Milan Rodić. No, njegov šut je izblokiran. Potom je i Branko Jovičić oprobao udarac u situaciji kada je Zvezda imala polukontru. Lopta je završila visoko iznad prečke.
Nastavak nam je donio kud i kamo otvoreniju igru oba sastava. Već u uvodnim minutama “bikovi” su zaprijetili. Bezuspješno. Na drugoj strani Ben je mogao da promijeni stanje na semaforu. Ipak, njegov udarac sa ivice šesnaesterca završio je tik pored lijeve stative Cicana Stankovića.
Zvezda se u tim trenucima oslobodila pritiska i sve češće prijetila. Tako je kapiten Filip Stojković, koji je u poluvremenu preuzeo traku od zamijenjenog Vujadina Savića, napravio dar-mar po desnoj strani. Ušao je u kazneni prostor i centrirao. Ali, “jedinica” Salcburga bila je na pravom mjestu. Igrao se 59. minut.
https://youtu.be/3TaAhwnXEbw
Plej-of
U prvim mečevima plej-ofa za Ligu šampiona postignuti su sljedeći rezultati: Crvena zvezda – Salcburg 0:0, BATE – PSV 2:3, Benfika – PAOK 1:1. Sutra se sastaju: Ajaks – Dinamo Kijev, Vidi – AEK, Jang Bojs – Dinamo Zagreb.
A samo 11 minuta kasnije svjedočili smo najboljoj šansi na utakmici. Zapravo, dvije. Ben je odlično izveo korner, u srcu šesnaesterca visoko je skočio Miloš Degenek i snažno šutirao. Stanković je tek iz drugog pokušaja odbranio njegov šut. U nastavku iste akcije pokušao je i Stojiljković. Međutim, njegov udarac završio je preko gola.
Zvezda bila bliže pobjedi
Kada je vidio da je vrag odnio šalu, strateg gostiju Marko Roze je “povukao ručnu”. Tako je do kraja susreta njegov tim, prije svega, mislio kako da odbrani vlastitu mrežu. U tome je uspio, na jedvite jade. Jer, malo je nedostajalo da gosti odu kući sa “minusom”.
https://youtu.be/EXRKDAFCtVs
Igrao se 90. minut. Bio je to korner sa desne strane. Milojevićevi učenici su dobro kombinovali, lopta je došla do Veljka Simića koji je sa 18 metara odlično šutirao. I opet je Stanković izašao kao pobjednik, osiguravši sebi tako epitet junaka utakmice.
Revanš se igra za osam dana u Salcburgu. Termin je isti, 21 čas.
De. M.
Besplatnu Android aplikaciju portala SrpskaCafe preuzmite ovdje.