Odbojkašice Srbije očitale su lekciju Brazilkama u meču trećeg kola Svjetskog prvenstva, istakavši tako kandidaturu za najviši plasman u Japanu.
Izabranice Zorana Terzića odigrale su briljantnu utakmicu u kojoj su dominirale u svim segmentima igre. Konačnih 3:0 (25:21, 25:18, 25:19) samo donekle oslikava viđeno na terenu “Hamamatsu arere”.
Po notama Tijane Bošković
“Plave gracije” sjajno su počele derbi grupe D. Rizikovale su više, nisu oklijevale i od starta su zaigrale moćno u napadu. Dobru ofanzivu upotpunile su i dobrom igrom u polju. Plod svega viđenog je sigurno vođstvo 10:7.
Pa ipak, “selesao” nije slučajno jedan od favorita za zlato. Odlično su Brazilke reagovale, zaigrale su mnogo agresivnije i povele 13:12. I kada se očekivala interesantna završnica prvog seta, Srpskinje su ubacile u brzinu više.
Na krilima sjajne Bilećanke Tijane Bošković povele su 17:13 i više se nisu osvrtale. Na koncu, slavile su sa 25:21, osvojivši čak 22 poena iz napada. Dva su im “poklonile” protivnice svojim greškama, a jedan je bio as. Uz to, napravile su čak deset grešaka. I pored toga, povele su.
Igra iz prve dionice “napumpala” je samopouzdanje Terzićevim učenicima i već tada se mogao naslutiti epilog. Uostalom, ko je gledao meč, mogao se uvjeriti da srpski trijumf nijednog trenutka nije dolazio u pitanje.
U drugom setu je “povukla” i Brčanka Brankica Mihajlović. Odlične na mreži su bile Stefana Veljković i Milena Rašić. Maja Ognjenović je blistala u organizaciji, ali i na servisu, Silvija Popović “hvatala” sve u polju, dok je ton igri davala i Bojana Milenković. Rezultat 25:18 dovoljno govori o odnosu snaga u drugom setu.
Isti scenario smo gledali u trećoj dionici. Srbija se nakon 8:7 “odlijepila” na 11:7, što je primoralo Žozea Roberta da pozove tajm-aut. Minut odmora, međutim, nije pomogao Brazilkama. Jer, nedugo potom na semaforu je pisalo 18:11. Zatim i 22:12, nakon čega je “selesao” samo uspio da ublaži poraz (25:19).
Tri meča, devet poena, set količnik 9-0
Boškovićeva je predvodila pobjednice sa 24 poena. Mihajlovićeva je brojala do 15, a Rašićeva do 12. Na drugoj strani, nijedna odbojkašica nije imala dvocifren učinak. Najefikasnija je bila Tandara Kaikseta, sa devet poena.
Srbija nakon tri runde ima učinak od tri pobjede, devet poena i set količnik 9-0. Ekipa će sutra odmarati, a potom u srijedu slijedi okršaj sa Kazahstanom (9:10). Dan kasnije, na programu je bitka sa Portorikom (6.40).
De. M.
Besplatnu Android aplikaciju portala SrpskaCafe preuzmite ovdje.