Nekadašnji italijanski premijer Silvio Berluskoni objavio je danas da će se kandidovati za Evropski parlament na izborima u maju.
Kao razlog za ovaj potez naveo je želju da se bori za Evropsku uniju koja je više ujedinjena i odanija viziji njenih očeva osnivača, prenio je AP.
– Želim Evropu koja će se vratiti projektu očeva osnivača koji su željeli Evropu koja je mnogo više ujedinjena, Evropu sa jedinstvenom spoljnom politikom, sa jedinstvenom odbrambenom politikom – poručio je Berluskoni.
Berluskoni je ovo rekao u govoru koji je ovog vikenda održao na mitingu njegove stranke desnog centra “Forca Italija”, kojoj je popularnost posljednjih godina opala pošto su se njene pristalice okrenule strankama desnice koje upućuju anti-migrantske i evroskeptične poruke, prije svega Ligi aktuelnog vicepremijera Matea Salvinija.
AP je podsjetio da je Liga u vlasti zajedno sa populističkim Pokretom 5 zvjezdica drugog potpredsjednika italijanske vlade Luiđija di Maja i da nastoji da obezbijedi Italiji veću autonomiju od Brisela i manje evropskih integracija.
Tanjug
Besplatnu Android aplikaciju portala SrpskaCafe preuzmite ovdje.