Đere poklekao nakon četiri i po sata borbe!

Teniski maraton između Lasla Đerea i Keija Nišikorija trajao je četiri i po sata! Na žalost, fantastični Đere nije uspio da se plasira u osminu finala Rolan Garosa izgubivši od Japanca rezultatom 2:3 (4:6, 7:6(8), 3:6, 6:4, 6:8).

Da je ishod bio drugačiji ne bi bilo nezasluženo, imao je srpski teniser dupli brejk prednosti u petom setu, vodio je sa 3:0, kasnije i sa 4:2, ali se Japanac probio dalje.

Već od starta meča vidjelo se da je Đere izašao na teren riješen da koliko god je moguće zagorča život najboljem japanskom teniseru. Takav pristup donio mu je prvi brejk u mečun i poveo je sa 3:2, ali je Nišikori odmah uzvratio kontrabrejkom, da bi u desetom gemu još jednom oduzeo servis Đereu i poveo sa 1:0.

Nišikori je i na startu drugog seta nametnuo svoj ritam, poveo je sa 4:1, ali se hrabri Đere “probudio”, uspio da izbori taj-brejk u kojem su obojica imala po set loptu. Đere je svoju iskoristio, izjednačio na 1:1, a publici na terenu broj jedan zagarantovao teniski spektakl.

Treći set je ličio na prvi, Đere nijednom nije uspio da ugrozi servis Nišikorija koji je sa dva brejka ponovo stekao prednost, da bi četvrti set počeo sa tri brejka. Dva je napravio Đere, poveo sa 2:1 i prednost sačuvao do kraja seta, odbivši sve napade sedmog nosioca koji je propustio četiri brejk lopte. Početak petog seta kao iz bajke, Đere je poveo sa 3:0 i servirao, ali je u tom trenutku počeo preokret.

Nišikori je smanjio na 3:1, a u osmom gemu u potpunosti anulirao prednost srpskog igrača. Đere je tri puta servirao za ostanak u meču, dva puta je bio uspješan, ali je u trećem pokušaju Nišikori stigao do prve meč lopte i odmah je iskoristio nakon 269 minuta igre. Njegov rival u sljedećem kolu biće domaći predstavnik Benoa Per.