Madrid: Đoković sutra protiv Frica

Najbolji teniser svijeta Novak Đoković u utorak će, ne prije 13 časova, započeti takmičenje na Mastersu u Madridu.

Đoković, koji je takmičenje u glavnom gradu Španije osvajao dva puta, 2011. i 2016. godine, igraće na startu sa Tejlorom Fricom.

Amerikanac je u prvom kolu pobijedio Bugarina Grigora Dimitrova u dva taj-brejka, 7:6 (8), 7:6 (4) posle 110 minuta igre.

U prvom setu, oba igrača su načinili po brejk i to u šestom i sedmom gemu, da bi Fricu taj-brejku poslije 0:3 uspio da dođe do set lopte na 6:5, ali tada je nije iskoristio.

Imao je i Dimitrov set loptu na 7:6, ali se Amerikanac izvukao da bi poslije 8:7 i nove propuštene prilike, konačno uspio da iskoristi treću set loptu (10:8).

U drugom setu, slična situacija, Fric je uz brejk poveo sa 3:0, da bi na 4:2, izgubio svoj servis.

Dimitrov je izjednačio na 4:4, potom se igralo gem za gem, do taj brejka u kojem je Fric poveo sa 3:1, pa sa 5:2, da bi ga na kraju dobio rezultatom 7:4.

Đoković i Fric se nikada nisu sastajali u Madridu, a snage su odmjerili samo jednom i to nedavno u trećem kolu Mastersa u Monte Karlu.

Novak je tada slavio ubjedljivu pobjedu od 6:3, 6:0.

Nastavak uspješne saradnje u oblasti sporta (FOTO)