Građani Sanskog Mosta su cijelu noć branili grad od vodene bujice, koristeći vreće pijeska i mašine na kritičnim mjestima kako bi napravili nasipe.
Civilnom zaštitom na terenu je rukovodio i direktor Fahrudin Solak, koji je u Operativnom štabu proveo cijelu noć.
Oko tri sata voda je ipak probila nasipe, na putu prema naselju Šehovci i poplavila nekoliko kuća. Policija je obilazila naselja, pratila situaciju i upozoravala građane na opasnost.

Kiša nije prestajala padati i još pada. Inače, Sanski Most je grad na devet rijeka. Prema mjerenju u tri sata, vodostaj Sane iznosio je 425 centimetara.
Besana noć je i iza mještana Željeznog Polja kod Žepča.
Brojni mještani pokušavali su spasiti svoje kuće. Kako su komentirali, strah koji su proživjeli 2014. godine nikada nije prestao, a noćas je doživio svoj vrhunac.

I dok je kiša padala, mještani su pokušavali svim i svačim onemogućiti vodi koja je tekla putem da poplavi njihove kuće.
Mnoge od kuća su izgrađene nakon prirodne katastrofe prije pet godina, što je mještanima Željeznog Polja teško palo.
Sreća, za sada u ovom mjestu nema težih i većih posljedica. Međutim, kako kiša ne prestaje padati, neizvjesno je kakva će sudbina zadesiti stanovništvo ovog naselja.
Avaz
Besplatnu Android aplikaciju portala SrpskaCafe preuzmite ovdje.