EX YU

Ponovo svastika na terenima u Hrvatskoj

U dubrovačkom naselju Hladnica rano jutros je na lokalnom terenu za mali fudbal osvanuo kukasti krst, formiran od klupa za sjedanje, koje inače stoje odmah pored terena.

“Dubrovački vjesnik” prenosi da su incident primijetili i fotografisali građani, koji su pozvali policiju da izvrši uviđaj.

Kako navodi list, pretpostavlja se da će snimci nadzornih kamera pomoći u otkrivanju počinilaca koji su to navodno uradili nakon utakmica fudbalskog turnira koji je tu odigran.

Navodi se da je jedan prolaznik, dok su građani bili u čudu i snimali situaciju, doviknuo novinaru:

– Napiši da bi trebalo koncesionar da snosi odgovornost i da njemu treba da ide prijava i zabrana održavanja turnira na Hladnici.

Podsjećamo na slučaj “Svastika” iz 2015. godine, kad je na splitskom Poljudu uoči utakmice Hrvatske i Italije osvanuo nacistički simbol.

Tanjug

Besplatnu Android aplikaciju portala SrpskaCafe preuzmite ovdje.

Možda vas zanima

Kurti snosi najveću odgovornost za događaje u Banjskoj

M B

Vučić: Najmanje trojica Srba stradala, dvojica od snajpera

DB

Eparhija raško-prizrenska: Situacija trenutno mirna

DB

I dalje se čuju pucnji: Poklonici sa sveštenicima zaključani u manastiru Banjska

DB

Ambasadori Kvinte na sastanaku sa Kurtijem

DB

Policija tzv. Kosova: Ubijena tri napadača, pet uhapšenih

DB

Predaj komentar

Komentari odražavaju stavove njihovih autora, ne i stavove portala srpskacafe.com. Molimo sve korisnike da se suzdrže od vrijeđanja, psovanja i vulgarnog izražavanja. Zadržavamo pravo da obrišemo komentar bez prethodne najave i objašnjenja.

Ova stranica koristi kolačiće kako bi osigurali bolje korisničko iskustvo. Nastavkom korištenja pretpostavićemo da ste saglasni sa primanjem kolačića. Prihvati Pročitaj više