U Republici Srpskoj će tokom vikenda biti sunčano i prijatno toplo, a vrućine se očekuju prvih dana naredne sedmice, nakon čega dolazi do zahlađenja.
Kako je rečeno u Republičkom hidrometeorološkom zavodu, sutra ujutru će biti pretežno vedro i svježe, a oko rijeka i kotlina moguća je magla.
Dežurni meteorolog Draško Rudan je dodao da će jutarnja temperatura biti od osam do 14 stepeni, a najviša dnevna od 24 do 28, na jugu do 31 stepen Celzijusov.
– Tokom nedjelje, ponedjeljka, utorka i srijede iznad našeg područja vratiće se vrućine, te će temperatura vazduha biti samo ponegdje ispod 30 stepeni, a u većini mjesta od 30 do 35 stepeni Celzijusovih – dodao je Rudan.
On je naveo da se, prema sadašnjim meteorološkim kartama, destabilizacija vremena očekuje u četvrtak, 22. avgusta, kada će doći do pada temperature vazduha i naoblačenja, uz povremenu kišu i pljuskove sa grmljavinom.
– Nestabilno vrijeme će biti i u petak, 23. avgusta, dok se stabilizacija vremenskih prilika može očekivati ponovo za naredni vikend – zaključio je Rudan.
Srna
Besplatnu Android aplikaciju portala SrpskaCafe preuzmite ovdje.