CEV
Ostali sportovi

Srbija preko “žilave” Ukrajine do polufinala Evropskog prvenstva!

Odbojkaši Srbije plasirali su u polufinale Evropskog prvenstva nakon što su u četvrtfinalu savladali najveće iznenađenje šampionata reprezentaciju Ukrajine sa 3:2 u setovima. Konačan rezultat je glasio 21:25, 25:23, 25:22, 19:25 i 15:9 za “orlove”, koji će za ulazak u finale igrati protiv reprezentacije Francuske.

Tokom prvog seta viđena je rezultatska klackalica i poprilično izjednačena igra obje selekcije, gdje niko nije uspio da stekne prednost veću od dva poena, sve do završnice seta. Pri rezultatu 21:20 za “orlove”, uslijedio je pad koncentracije, te Ukrajinci sa pet vezanih poena uzimaju prvi set.

Kao veoma važan za “plave” ispostaviće se drugi set. Ukrajinci su konstantno bili u vodstvu, igrači Slobodana Kovača u nekoliko navrata stizali su i po tri poena zaostatka, ali nikako nisu uspjevali napraviti preokret. Pri kraju seta na servis dolazi Aleksandar Atanasijević koji serijom od pet poena vraća Srbiju u igru i izjednačava na 1:1 u setovima.

Poneseni osvajanjem drugog seta, “orlovi” furiozno ulaze i u treći te brzo stižu do pet poena prednosti. Ukrajina je topila prednost tokom seta, ali osim dva izjednačenja nije mogla više, te su srpski odbojkaši došli na set od plasmana u polufinale.

Potom izjednačen početak četvrtog seta, a sredinom Ukrajina pravi razliku, koja je na kraju iznosila i maksimalnih šest poena 25:19, te meč odvode u peti set.

Odlučujići set četa Slobodana Kovača otvara 5:1 serijom, a tu prednost uspijeva održati do kraja, te je još malo i povećati za konačnih 15:9.

Protivnik u borbi za finale “orlovima” biće Francuska koja je bila bolje od Italije sa ubjedljivih 3:0 u setovima. Italijani su ozbiljan otpor pružili samo u drugom setu, kada su propustili dvije set lopte (27:25), dok su u prvom i trećem osvojili svega 16, odnosno 14 poena.

Polufinale je na rasporedu u petak od 20.45 časova, dok će dan ranije u prvom polufinalu snage odmjeriti Poljska i Slovenija.