Zanimljivosti

Alpinista oborio rekord: Za sedam mjeseci osvojio 14 najviših vrhova svijeta


Nepalski alpinista Nirmal Nims Purdža oborio je rekord pošto je za samo sedam mjeseci osvojio 14 najviših svjetskih vrhova.


Malo poznat u svijetu alpinizma, Purdža je posljednjih mjeseci privukao pažnju medija pošto je nevjerovatnom brzinom uspio da osvoji najviše vrhove.

“Misija uspešno obavljena!”, napisao je alpinista na društvenim mrežama sa vrha Šišapangme.

Ovaj vrh u Nepalu bio je posljednji od 14 vrhova iznad 8 000 metara nadmorske visine koji je osvojio Nirmal.

Sponzorisano

Purdža je 36-godišnji bivši pripadnik elitnih jedinica britanske mornarice.

Prethodni rekord bio je sedam godina, jedanaest mjeseci i četrnaest dana.

BETA

Besplatnu Android aplikaciju portala SrpskaCafe preuzmite ovdje.


Možda vas zanima

Shein “zaratio” sa Temuom

K2

Svjetski dan pisanja pisama: Trag emocija na papiru

K1

Tajna dugovječnosti iz Japana: Tri navike koje usporavaju starenje

K1

 Armani prodaje 15% kapitala

K2

Euforija povodom Mundijala: Stiže Panini album i sličice

K2

Gase se “Vrata pakla”: Čuveni krater gori 75 odsto slabije

K1

Predaj komentar

Komentari odražavaju stavove njihovih autora, ne i stavove portala srpskacafe.com. Molimo sve korisnike da se suzdrže od vrijeđanja, psovanja i vulgarnog izražavanja. Zadržavamo pravo da obrišemo komentar bez prethodne najave i objašnjenja.

Ova stranica koristi kolačiće kako bi osigurali bolje korisničko iskustvo. Nastavkom korištenja pretpostavićemo da ste saglasni sa primanjem kolačića. Prihvati Pročitaj više