Društvo

“Podizati svijest o važnosti redovnih zdravstvenih pregleda”

Predsjednik Republike Srpske Željka Cvijanović ukazala je na značaj podizanja svijesti stanovništva u Srpskoj o važnosti redovnih zdravstvenih pregleda radi prevencije, pravovremenog otkrivanja i liječenja karcinoma dojke.


Cvijanovićeva je rekla novinarima da svi zajedno u Srpskoj moraju da rade na tome, jer ova bolest sve više “napada” i mlađu populaciju.

– Žene treba da vode više računa o svom zdravlju, jer su najviše podložne ovoj bolesti. Mi treba da pomažemo i na način podizanja svijesti o karcinomu dojke uz poruku ženama da imaju hrabrosti da idu na preglede, jer je sve jednostavnije liječiti, ako se na vrijeme otkrije – rekla je Cvijanovićeva na obilježavanju Mjeseca borbe protiv raka dojke, koji je organizovao Savez žena oboljelih od karcinoma dojke od ove bolesti “Iskra”.

Cvijanovićeva je danas na Trgu Krajine u Banjaluci zajedno sa javnim ličnostima i predstavnicima “Iskre” dijelila građanima cvijeće i letke u kojima su važne informacije o prevenciji raka dojke.

Ona je poručila da svi moraju voditi računa o zdravlju, te napomenula da su nevladin sektor i civilno društvo i na ovom planu partner institucija s ciljem poboljšanja uslova za liječenje ljudi.

U tom smislu, dodala je Cvijanovićeva, širom Srpske napravljene su brojne bolnice i renovirani domovi zdravlja.

– Te aktivnosti nastavljamo tamo gdje je potrebno, radimo i na edukaciji zdravstvenih radnika, povećavamo plate. To je sveobuhvatna akcija – objasnila je Cvijanovićeva.

Na Trgu Krajine bili su brojni ministri u Vladi Srpske, predstavnici Gradske uprave Banjaluka, javne ličnosti i građani.

Oktobar je mjesec tokom kojeg se širom svijeta promoviše borba protiv karcinoma dojke, koji se smatra vodećim uzrokom obolijevanja i umiranja od malignih bolesti u ženskoj populaciji širom svijeta.

Međunarodni mjesec borbe protiv karcinoma dojke obilježava se s ciljem ukazivanja na rasprostranjenost te bolesti i podizanja svijesti o značaju prevencije i ranog otkrivanja, te mogućnostima pravovremenog započinjanja liječenja.

Srna

Besplatnu Android aplikaciju portala SrpskaCafe preuzmite ovdje.

Možda vas zanima

U Srpskoj prošle godine živjelo 1,12 miliona stanovnik

JMS

Uspavan staford koji je Banjalučanki odgrizao dio butine

JMS

Broj 1414 – da mlada Sara Nedić dobije bitku za život!

JMS

Đajić: Traže se tehnička rješenja za poravnanje starog duga

JMS

Poslije ukidanja vanredne situacije Institut prelazi na sedmično izvještavanje o koroni

SB

Na pomolu drastičan pad cijena nekretnina

SB

Predaj komentar

Komentari odražavaju stavove njihovih autora, ne i stavove portala srpskacafe.com. Molimo sve korisnike da se suzdrže od vrijeđanja, psovanja i vulgarnog izražavanja. Zadržavamo pravo da obrišemo komentar bez prethodne najave i objašnjenja.

Ova stranica koristi kolačiće kako bi osigurali bolje korisničko iskustvo. Nastavkom korištenja pretpostavićemo da ste saglasni sa primanjem kolačića. Prihvati Pročitaj više