Tehnologija

Namještali Counter Strike mečeve, sad im prijeti 10 godina zatvora


Protiv pet Australijanaca podignuta je optužnica nakon policijske istrage namještanja mečeva u video-igri Counter Strike: Global Offensive.

Njih petorica optuženi su za “upotrebu informacija o koruptivnom ponašanju u svrhu klađenja”.

Zbog ovog krivičnog djela preti im do deset godina zatvora, a sudiće im se u septembru.

Jednom od navodnih prestupnika se takođe stavlja na teret da je učestvovao u “ponašanju koje korumpira ili bi oštetilo kladioničarski ishod događaja”, kao da je posjedovao kanabis, piše sajt “PC Gamer”.

Sponzorisano

Optužbe se odnose na najmanje pet mečeva na neimenovanom CS:GO turniru, nakon što je istragu podstakla jedna kladionica u Australiji.

Još prošle godine, kada se za ovo prvi put čulo, pomoćnik komesara Nil Paterson rekao je da su namještanjem zaradili oko 30 000 ausralijskih dolara (oko 17 500 evra).

Besplatnu Android aplikaciju portala SrpskaCafe preuzmite ovdje.


Možda vas zanima

Vještačka inteligencija u medicini: Pomoćnik koji ne smije postati gospodar

K1

Baterija od gvožđa i vodonika čuva energiju – rješenje krize?

K1

Zabrane društvenih mreža za maloljetnike: Rješenje ili propast?

K1

Zabrana korištenja društvenih mreža mlađima od 15 godina

K2

Startap iz San Franciska uzgaja ljudska „tijela“ bez mozga za rezervne organe

K1

Napravili zvono za bicikl koje čuju i pješaci sa slušalicama

K1

Predaj komentar

Komentari odražavaju stavove njihovih autora, ne i stavove portala srpskacafe.com. Molimo sve korisnike da se suzdrže od vrijeđanja, psovanja i vulgarnog izražavanja. Zadržavamo pravo da obrišemo komentar bez prethodne najave i objašnjenja.

Ova stranica koristi kolačiće kako bi osigurali bolje korisničko iskustvo. Nastavkom korištenja pretpostavićemo da ste saglasni sa primanjem kolačića. Prihvati Pročitaj više