Na području grada Prijedora u posljednja 24 sata registrovan je još jedan slučaj sa pozitivnim testom na novi virus korona.
Trenutno je 14 osoba sa pozitivnim testom na virus korona. Do sada su se 32 osobe oporavile od oboljenja uzrokovanog virusom korona, a 12 je preminulo. Pod zdravstvenim nadzorom, u kućnoj izolaciji su 32 osobe. Zdravstveni nadzor je prestao za 1 910 osoba.
U Bolnicu “Dr Mladen Stojanović” Prijedor – COVID odjeljenje radi liječenja smješteno je 13 osoba sa utvrđenim oboljenjem od novog virusa korona od kojih je 10 osoba iz Prijedora, i po jedno lice iz Novog Grada, Kozarske Dubice i Kostajnice.
Svi subjekti uključeni u sprovođenje mjera zaštite i sprečavanja širenja novog virusa korona na području grada Prijedora izvršavaju zadatke, mjere i preporuke date od starne Gradskog štaba za vanredne situacije.
Štab će i dalje aktivno pratiti razvoj situacije u vezi sa pojavom i širenjem korona virusa i u skladu sa razvojem događaja blagovremeno donositi zaključke i usmjeravati rad nadležnih službi.
Naredbe, zaduženja i preporuke
Obavezuju se sva pravna lica, preduzetnici i fizička lica na području grada Prijedora da se u potpunosti pridržavaju mjera za sprečavanje pojave i širenje novog virusa korona donesenih od strane Republičkog i Gradskog štaba za vanredne situacije, a prije svega da se pridržavaju obaveze nošenja zaštitne maske u zatvorenom prostoru,održavanja fizičke distance od dva metra, mjera dezinfekcije i mjere zabrane okupljanja građana u grupama većim od 50 osoba.
Za realizaciju ovih zaključaka zadužuju se organi i službe Gradske uprave Prijedor, privredna društva, javne ustanove i institucije na području grada Prijedora.
Saopštenje
Besplatnu Android aplikaciju portala SrpskaCafe preuzmite ovdje.