Evropska fudbalska federacija razmatra mogućnost da se mečevi kvalifikacija za Ligu šampiona i Ligu Evrope odigraju na Kipru i to za klubove čije su zemlje najviše pogođene virusom korona i koje imaju nepovoljnu epidemiološku situaciju.
Fudbalski savez Kipra je već obaviješten o tome.
– Informisali smo ministra zdravlja i postoje razni aspekti koje bi trebalo razmotriti. Mogućnost održavanja nekih kvalifikacionih utakmica u našoj zemlji javlja se jer se Kipar smatra sigurnom – saopštili su iz tamošnjeg Saveza.
Kipar bi bio domaćin klubovima u čijim zemljama nije povoljna situacija sa korona virusom,a od zemalja iz regiona BiH, Srbija, Crna Gora i Sjeverna Makedonija su u nepovoljnoj grupi pa je moguće da klubovi iz tih zemalja igraju na Kipru.
SrpskaInfo
Besplatnu Android aplikaciju portala SrpskaCafe preuzmite ovdje.